4 diep nadenken door het bestuur, maar doordat er iemand was die een bezit had en die op het punt stond een hotel te bouwen op de Vliestroom. Het bestuur heeft zich ingezet om zoveel mogelijk informatie te verzamelen om aan de raad voor te leggen. De voorzitter zegt teleurgesteld te zijn over de opmerking van de heer Gieles over het betrekken van de inwoners, omdat in de raadsvergadering van 10 februari nog gevraagd werd of het rapport ook publiekelijk besproken moest worden en hij de raad er op gewezen heeft dat de raad verantwoordelijk is voor burgerparticipatie. Overigens was het bestuur wel de mening toegedaan dat deze zaak voortvarend moest worden afgehandeld. In tweede termijn zegt de heer Veenstra dat toen de kwestie Vliestroom ging spelen er dan wel niet officieel, maar in de wandelgangen wel degelijk plannetjes werden gemaakt over deze locatie en dat de gemeente hier wel belangstelling voor had. De heer Gieles zegt dat inderdaad de raad het initiatief moet nemen voor wat betreft de voorlichting aan burgers, maar dat ook het bestuur dit kan doen op verzoek van de raad. Hij zegt zelf voorgesteld te hebben een referendum te houden maar kreeg daar van de andere partijen geen medewerking voor. De PvdA is duidelijk geweest in haar mening dat de Vlielander bevolking hier meer bij betrokken moets worden maar dat is blijkbaar toch niet genoeg. Voorts zegt de heer Gieles dat het bestuur wel een opvatting heeft en kennelijk aanleiding zag om het rapport van Arcadis niet aan de raad voor te leggen maar het RBOI erbij te halen. De voorzitter antwoordt op de opmerking van de heer Veenstra dat als zich iets voordoet men natuurlijk wel gaat nadenken over mogelijkheden, zo gaat dat op dit eiland, maar er waren geen gestructureerde plannen of afspraken met de eigenaar. Op de opmerkingen van de heer Gieles zegt de voorzitter dat het bestuur het rapport van Arcadis niet objectief vond. Dat kon het ook nauwelijks zijn omdat men een doelstelling had. De visie is dan toch dat de gemeente uiteindelijk moet besluiten. Het rapport van Arcadis ging niet alleen over landschappelijke waardes maar over een heleboel andere dingen. De conclusie was niet negatief, maar als je de overwegingen las verbaasde de conclusie zeer. Het was geen evenwichtig verhaal. En omdat de landschappelijke inbedding van dit soort dingen een even grote waarde werd toegekend door het bestuur als door de raadsleden, moetje ook alleen maar kijken naar landschappelijke waarden. Het RBOI is een landschappelijke bureau van kwaliteit dat veelvuldig door Staatsbosbeheer word ingehuurd voor dergelijke zaken. De heer Visser zegt met betrekking tot de objectiviteit in het rapport van RBOI toch de hand van de architect terug te vinden. De voorzitter zegt dat ook in het rapport van Arcadis als voorbeeld het hotel gebruikt wordt. Er moet toch een verschijningsvorm aan gegeven worden. Vervolgens wordt overgegaan tot hoofdelijke mondelinge stemming over het besluit zoals onder Besluit I verwoord wordt, in casu het voorstel mét verblijfsrecreatie. De raadsleden stemmen unaniem tegen dit voorstel. Vervolgens wordt het Besluit II in stemming gebracht, zoals verwoord in het amendement van de WD, in casu het voorstel zónder verblijfsrecreatie. De raadsleden stemmen unaniem vóór dit voorstel. De voorzitter concludeert dat besloten is in te stemmen met het Besluit II zoals verwoord in het amendement van de WD, in casu in te stemmen met een herstructerering van het haven/bedrijventerrein volgens de visie van de projectgroep en ten behoeve van deze herstructurering van het haven/bedrijventerrein een bestemmingsplanprocedure te doorlopen. 5. Rondvraag Er zijn geen vragen. 6. Sluiting Vervolgens, niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter om 20.50 uur de vergadering en dankt een ieder voor zijn/haar aanwezigheid. Aldus vastgesteld door de gemeenteraad van Vlieland in zijn openbare vergadering van 31 maart 2003. griffier voorzitter

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 15