ly&eCt+r*D Besluit I De raad van de gemeente Vlieland: overwegende dat er al vanaf 1995 de wens bestaat de haven en het bedrijventerrein te vergroten en anders in te richten; er voor dit doel een projectgroep in het leven is geroepen om duidelijk te krijgen welke wensen en welke mogelijkheden er zijn ten aanzien van een reconstructie in het kader van een zorgvuldige afweging van belangen er voor gekozen is een uitbreiding van het bedrijventerrein te situeren in oostelijke richting. er in verband met de veiligheid voor gekozen wordt de haven landinwaarts groter te maken dan op grond van de wijzigingsbevoegdheid uit het vigerend bestemmingsplan mogelijk is; dit echter niet zal leiden tot vermeerdering van het aantal ligplaatsen; er in de nieuwe situatie voldaan moet worden aan een optimaal voorzieningenniveau voor bijvoorbeeld de afgifte van afval; er een recent verzoek ligt van een ondernemer om een mogelijkheid te creëren voor verblijfsrecreatie in het havengebied; hiervoor een centraal gelegen locatie binnen de kern vrijkomt voor centrumfuncties; Vlieland door haar speciale ligging in het natuurgebied niet de mogelijkheid heeft om zomaar te beschikken over uitbreidlocaties voor centrumfuncties en woningbouw; de verplaatsing van verblijfrecreatie uit de kom naar de haven op grond van de beddenboekhouding neutraal moet verlopen; gelet op: de Wet op de Ruimtelijke Ordening; het structuurplan "Visie voor Vlieland", het bestemmingsplan bedrijventerrein Oosterseveld, het bestemmingsplan correctieve en partiële herziening bebouwde kom 1998, van het bestemmingsplan Vlieland gelezen het advies van burgemeester en wethouders van 18 februari 2003 het schetsontwerp haven en bedrijventerrein Vlieland "Vlieland groet u" de landschappelijke toets hotel/jachthaven van RBOI besluit: 1in te stemmen met een herstructurering van het haven/bedrijventerrein volgens de visie van de projectgroep, inclusief de bestemming verblijfsrecreatie, zoals voorgesteld in de visie van RBOI; onder de volgende voorwaarden: het hotel moet worden gesitueerd op de geprojecteerde kade en mag niet worden gebouwd op grond welke bestemd is voor andere functies als het bedrijventerrein of de jachthaven; een grootte van het hotel moet zijn gerelateerd aan maximaal 145 bedden; de hoogte van het gebouw mag niet meer zijn dan 11 meter. indien er een hotel wordt gebouwd moeten de afmetingen van het havenkantoor worden beperkt het hotel mag geen belemmeringen opwerpen ten aanzien van de fiets- en wandelfaciliteiten op de nieuw te maken kade 2. ten behoeve van deze herstructurering van het haven/bedrijventerrein een bestemmingsplanprocedure te doorlopen. 3. Te besluiten dat een partiële wijziging van het bestemmingsplan Vlieland bebouwde Kom wordt opgestart om de functie horeca te wijzigen. gemeente

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 7