y&c Gedurende het proces tot het ontwikkelen van een visie, kwam er een verzoek van een ondernemer om in het havengebied een mogelijkheid te creëren voor verblijfsrecreatie. Verblijfsrecreatie in de vorm van een hotel aan de rand van de haven versterkt de recreatieve functie van dit gebied doordat de aantrekkelijkheid van de haven als ontmoetingsplaats wordt bevorderd. Een hotel op deze plaats past binnen de uitgangspunten van het structuurplan. Immers het betreft een concentratie van functies aan de oostelijke zijde van het eiland, er hoeft geen aantasting van natuur en landschap plaats te vinden en het is een nieuwe combinatie (jachthaven -hotel) binnen de gemeente Vlieland. Het gaat niet op een toevoeging van een hotel met een aantal bedden, maar een verplaatsing van de beddencapaciteit van een bestaand gegeven. Zeker nu Vlieland steeds meer afhankelijk dreigt te worden van de recreatieve sector kan een nieuwe combinatie van recreatieve functies een opwaardering betekenen van deze sector. Dit is echter niet simpel een verzoek tot toevoeging van de functie verblijfsrecreatieve doeleinden/horeca aan de functies die reeds in dit gebied voorhanden zijn aan dit verzoek ligt een complexe ruimtelijke materie ten grondslag. Als toegestemd wordt in de medewerking tot het creëren van een verblijfsrecreatieve functie binnen het bestemmingsplan haven/bedrijventerrein, komt er in het centrum van het dorp een locatie vrij waar nu nog een functie horeca op ligt met een totaal van 145 bedden. Deze locatie kan dan worden benut voor centrumfuncties al dan niet in combinatie met wonen. Gedacht kan hierbij worden aan gemengde doeleinden, bijzondere doelen en woondoeleinden (hierbij kan bijvoorbeeld gedacht worden aan het maken van een aantal leeftijdsbestendige wooneenheden die eventueel een beroep kunnen doen op de functies van het zorgcentrum) Gezien het feit dat het dorp Vlieland door haar specifieke ligging in het natuurgebied niet de mogelijkheid heeft om zomaar te beschikken over uitbreidingslocaties voor centrumfuncties en woningbouw, zou een dergelijke locatie gelegen in het centrum van het dorp een unieke kans zijn om knelpunten in het dorp op te lossen. Er is bij het verzoek tot toevoegen van verblijfsrecreatie in het havengebied van uitgegaan dat een verblijfsrecreatieve functie in het havengebied geen of zo weinig mogelijk beperkingen mag opleggen aan de haven en het bedrijventerrein. Bij het gewenste hotel is uitgegaan van ongeveer 160 bedden, dit is 15 bedden meer dan mogelijk is op grond van de huidige vergunning voor het hotel de Vliestroom en de eventuele aanvraag voor het wijzigen in een appartementenhotel. Ons college wil echter vasthouden aan een maximum van 145 bedden, zodat de ruiling niet impliceert dat ergens een hotel weggaat en ergens anders een groter hotel mag worden teruggezet. Om te komen tot een zorgvuldige ruimtelijke inpassing van een hotel bij het haventerrein heeft RBOI, het adviesbureau dat ook meegewerkt heeft aan de Visie voor Vlieland, een landschappelijke toets uitgevoerd gericht op de inpassing van het hotel ter plaatse.. De rapportage ten aanzien van deze inpassing is aan u op 26 februari 2003 uitgereikt, deze stukken liggen tevens ter inzage). Aan medewerking tot het maken van een hotel op de haven dienen wel de nodige voorwaarden en richtlijnen te worden verbonden. Als voorwaarden moeten worden opgenomen het hotel moet worden gesitueerd op de geprojecteerde kade en mag niet worden gebouwd op grond welke bestemd is voor andere functies als het bedrijventerrein of de jachthaven; een grootte van het hotel moet zijn gerelateerd aan maximaal 145 bedden; de hoogte van het gebouw mag niet meer zijn dan 11 meter. indien er een hotel wordt gebouwd moeten de afmetingen van het havenkantoor worden beperkt het hotel mag geen belemmeringen opwerpen ten aanzien van de fiets en wandelfaciliteiten op de nieuw te maken kade Als richtlijn kunnen worden opgenomen:

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 5