gemeente 6. Hoe staat het met de vergunningen voor de 'winterterrassen' in de Dorpsstraat, die de vrije doorgang belemmeren? De voorzitter zegt dat momenteel in de APV staat dat schermen moeten worden dichtgeklapt als ze niet gebruikt worden, ook 's zomers. Wethouder Westers antwoordt dat volgens de ambtenaar APV de diverse bedrijven kort geleden zijn aangeschreven. De heer Gjejes vraagt of men überhaupt 's winters een terras mag hebben? Zo niet dan zouden ze gewoon weg moeten. De voorzitter zegt dat het hierbij gaat om handhaving, wat altijd problemen met zich mee brengt, maar ook om de verantwoordelijkheid van de ondernemer zelf. Een andere weg die het college voornemens is in te slaan is ambtelijke controle en sancties als het intrekken van vergunningen. Dan heb je de politie niet nodig. 7. Wat heeft het college gedaan aan de situatie rond de AVO? De voorzitter antwoordt dat het college zich niet heeft beijverd om de bewoners te laten blijven, maar zich wel ervoor heeft ingezet om te bewerkstelligen dat ze niet eerst via Franeker naar Sint Annaparochie zouden gaan. Dit heeft geholpen, de bewoners verhuizen nu rechtstreeks naar Sint Annaparochie. Er is nog gesproken over de financieën indien de bewoners bijvoorbeeld 6 weken langer zouden kunnen blijven maar nu ze rechtstreeks naar Sint Annaparochie gingen was dit niet meer nodig. Overigens heeft de exploitant van de Vliestroom gezegd dat hij dan de helft voor zijn rekening zou nemen. Het kort geding van het COA versus de asielzoekers Ameland is verloren door de asielzoekers. De heer Gieles zegt dat zijn fraktie het eens is met de inhoud van de brief van 23 januari aan de asielzoekers: het is belangrijk geweest voor Vlieland dat het een tijd lang een multiculturele samenleving is geweest. Hij doet de suggestie dat het aardig zou zijn als er iemand uit het college naar de afscheidsreceptie van het AVO zal gaan. De heer Gjejes vraagt wat de bemoeienis is van de gemeente Vlieland met de kabelkrant. Wethouder Westers antwoordt dat in de eerste plaats de Noordwester verantwoordelijk is, maar het gemeentelijk wordt door een ambtenaar op het gemeentehuis onderhouden. Voor een deel is de kabelkrant door Leader gesubsidieerd, voor de rest financiert de gemeente. Er is een overeenkomst gesloten tussen de gemeente en de Noordwester over wat er wel en niet op de kabelkrant wordt geplaatst. De raad zal schriftelijk informatie krijgen over de inhoud van deze overeenkomst. 10. Sluiting Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering om 21.10 uur. Aldus vastgesteld door de gemeenteraad van Vlieland in zijn openbare vergadering van 24 februari 2003. griffier voorzitter

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 6