De overige fracties stemmen hiermee in en besloten wordt dat de gemeenteraad van Vlieland de motie ondersteunt en dit schriftelijk zal mededelen aan de gemeente Langedijk. Naar aanleiding van punt h van de ingekomen stukken zegt de heer Veenstra dat de gemeente Terschelling in het verleden alle werkgelegenheid rond de vaarwegmarkering naar zich toe heeft getrokken. Zijn fractie wil de motie echter wel ondersteunen. De overige fracties stemmen hiermee in en besloten wordt dat de gemeenteraad van Vlieland de motie ondersteunt en dit schriftelijk zal mededelen aan de gemeente Terschelling. 6. Voorbereidingsbesluit ex artikel 21 WRO inzake het terrein Vliestroom De heer Gieles vraagt of dit echt nodig is aangezien voor deze plek enkel hotelbestemming mogelijk is. De voorzitter antwoordt dat dit als een extra garantie gezien kan worden tegen ongewenste ontwikkelingen, zoals het vervreemden van het terrein. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 7. Vrijstellingsverzoek ex artikel 33, lid 2 WRO voor de bestemmingsplannen Veerdam en Sport en recreatievoorzieningen Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 8. Benoeming raadsleden in klankbordgroep "Reconstructie Dorpsstraat" Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 9. Vragenuurtje De voorzitter deelt mee dat er 7 vragen zijn ontvangen van de PvdA. 1De heer Gieles zegt dat de laatste tijd vragen die ingediend worden niet beantwoord worden en hij vraagt hoe dit komt. De griffier antwoordt dat de vragen die gesteld zijn zijn doorgespeeld naar de gemeentesecretaris en deze zal het ambtelijk apparaat moeten aansturen om de vragen te beantwoorden. De voorzitter zegt hierop dat het de aandacht heeft. 2. Wat voor aktie onderneemt het college bij nieuwbouwplannen, met name nu bij het plan Middenweg, op het gebied van alternatieve energie en duurzaam bouwen? De wethouder de heer Westers antwoordt dat er een onderzoek loopt naar energiebesparing en dat dit projekt meegenomen zal worden. Overigens heeft de gemeente zich verplicht een werkplan op te stellen dit jaar, en wellicht zullen deze woningen hierin al worden meegenomen. Bij energiebesparende maatregelen wordt bijvoorbeeld gedacht aan dakpannen met dezelfde mogelijkheden als zonnepanelen. De heer Gieles vraagt hoe het met het grote energieplan staat. De heer Westers antwoordt dat parallel aan dit onderzoek over energiebesparing door EDF een studie in gang gezet die gedeeltelijk door het NOVEM wordt gesubsidieerd, naar alternatieve energie. Eind mei volgt de uitslag en weten we in hoeverre het alternatieve energieplan haalbaar is of niet. 3. Hoe staat het met het Woonplan? De wethouder mevrouw Van Randen antwoordt dat het Woonplan de volgende week in het college komt en dan naar de raad zal gaan. 4. Hoe staat het met de afvalverwijdering? Er ligt een aanbieding van Friesland Miljeu, aldus wethouder Westers. Aanstaande vrijdag gaan medewerkers van gemeentewerken daar naartoe en zullen de alternatieven die aangeboden worden bekijken. In februari of maart krijgt de raad uitslag. 5. Hoe denkt het college de parkeer- en bermproblemen aan te pakken? De wethouder mevrouw Van Randen antwoordt dat het college het advies besproken is en dat het voorstel dat binnenkort aan de raad zal worden voorgelegd zal inhouden dat het verbod om te parkeren in de bermen voor het gehele eiland zal gaan gelden. Er zal in deze worden samengewerkt met gemeentewerken, de afdeling milieu en politie.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 5