De voorzitter antwoordt dat men zich moet realiseren dat werken aan de infrastrucuur altijd problemen oplevert in verband met het weer en het seizoen. Er zal echter een helderder beeld gegeven moeten worden van wat er dan wél kan. Wethouder Westers licht toe dat de Badweg dit keer structureler wordt aangepakt en daarom gefundeerd wordt. Hiervoor moet hij er in zijn geheel uit. De dienst gemeentewerken heeft ook het idee om vanuit het bos te bevoorraden. Er zal vanuit de gemeente contact met de exploitanten worden opgenomen om te komen tot oplossingen. 4. Notulen 16 december 2002 tekstueel: geen opmerkingen naar aanleiding van: De heer Westers staat abusievelijk als 'aanwezig' vermeld. Naar aanleiding van bladzijde 1 vraagt de heer Gieles naar het antwoord van de gemeente inzake de Waddenveren. De voorzitter antwoordt dat de vergadering hierover is uitgesteld door partijen van het rijk, en nu in maart gehouden zal worden. Zodra er aktie ondernomen wordt zal de raad dat horen. Naar aanleiding van bladzijde 3 zegt mevrouw De Lena dat de cijfers genoemd inzake de bezetting van de Uiterton niet kloppen. Er is gezegd 24 plaatsen waarvan maar 10 bezet zijn. Dit moet zijn waarvan er 16 bezet zijn en zelfs per 1 maart 17. De voorzitter antwoordt dat het er toen 14 waren, wat aangeeft wat voor fluctueringen er in zitten, waar het om ging was de tendens. Of het 10 is of 14, ten opzichte van een huis met 24 is het een aanzienlijk verschil als het gaat om bekostiging. Mevrouw De Lena zegt hierop dat het als je daarmee wil zeggen dat het fluctueert, het antwoord dan had moeten zijn dat het fluctueert. De voorzitter zegt dat uitgesproken moest worden de zorg die het college heeft over de financiering. Overigens was hem het aantal van 10 meegedeeld. Mevrouw De Lena zegt erbij te blijven dat het niet juist is, maar het werd wel zo opgeschreven en mensen lezen dat en geloven dat. Ze wil hierbij dus ook wel graag even gezegd hebben dat het niet juist was. De voorzitter antwoordt dat hij dit niet heeft gezegd met de kennis dat het onjuist was. Het ging hier om de bezorgdheid van het college. Naar aanleiding van bladzijde 4, punt 7 zegt de heer Gieles dat zijn vraag naar het waarom van het verschil in termijnen tussen het begraven of bijzetten van urnen, in het schriftelijke antwoord niet beantwoord is. De voorzitter zegt toe dat de heer Gieles een nieuw antwoord zal krijgen. Vervolgens worden de notulen, inclusief bovenstaande wijziging, vastgesteld. 5. Ingekomen stukken Naar aanleiding van de besluitenlijst van 23 december 2002 vraagt de heer Gieles naar punt 14, het afboeken van vorderingen. De wethouder de heer Westers antwoordt dat het hier ging om twee posten waarvan niet duidelijk is op wie deze zin te verhalen. Het hoofd financien heeft voorgesteld beide posten af te boeken. Overigens is er van een achterstand van 6 ton gegaan naar een paar duizend euro. Naar aanleiding van de besluitenlijst van 7 januari 2003 vraagt de heer Gieles naar uitleg omtrent de musical rond Willem de Vlamingh. De voorzitter zegt toe dat deze schriftelijk gegeven zal worden. Naar aanleiding van punt g. van de ingekomen stukken zegt de heer Gieles dat zijn fractie wil voorstellen de motie van Langedijk inzake de jeugdhulpverlening en bepaalde vormen van onderwijs te ondersteunen.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 4