14. Motie van de WD-fractie inzake eventuele sluiting van het Cavalerie Schietkamp (KL-deel) De heer Visser zegt dat zijn fractie het raadzaam vindt om deze motie in te dienen omdat de sluiting van het CSK grote gevolgen zal hebben voor zowel de inwoners als de gemeente Vlieland. Vervolgens leest hij de motie voor: De gemeenteraad van Vlieland, in vergadering bijeen op 24 februari 2003, Overwegende: Dat op dit moment een studie door Defensie wordt uitgevoerd naar het op korte termijn sluiten van het Cavalerie Schietkamp (KL-deelop Vlieland; Dat een substantieel deel van de beroepsbevolking van Vlieland werkzaam is op het CSK; Dat een belangrijk deel van de bevolking van Vlieland direct of indirect financieel afhankelijk is van de werkgelegenheid die het CSK biedt; Dat vanuit cultureel historisch oogpunt een band is gegroeid tussen het eiland, de eilandbewoners en het CSK Dat de werkgelegenheidssituatie c.q. de sociaal-economische situatie van het eiland Vlieland zich kenmerkt door een monocultuur en met name gericht is op inkomsten uit het toerisme; Dat het verdwijnen van één van de grootste werkgevers van het eiland een grote impact zal hebben op het eiland en haar bewoners die nauwelijks te overzien valt; Dat sprake is van een onverantwoorde vernietiging van de huidige opstallen. Verzoekt: 1De Minister van Defensie op grond van de hiervoor genoemde argumenten niet tot het sluiten van het CSK De Vliehors op Vlieland te besluiten. 2. De Minister van Defensie erin te bewilligen dat de Minister van Economische Zaken bij de besluitvorming inzake het voortbestaan van het CSK De Vliehors op Vlieland wordt betrokken. Namens alle leden van de Gemeenteraad van Vlieland." Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming besloten de motie te in te dienen. 15. Verdagingsbesluit inzake artikel 213a Gemeentewet. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 16. Rondvraag De heer Gieles zegt het jammer te vinden dat hij met betrekking tot het burgerinitiatef nog altijd enige koudwatervrees moet constateren. Hij stelt voor om na een jaar een evaluatie te houden en te kijken wat er uit gekomen is. De voorzitter zegt dit toe. 17. Sluiting Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering om 21.40 uur en wenst een ieder wel thuis. Aldus vastgesteld door de gemeenteraad van Vlieland in zijn openbare vergadering van 31 maart 2003. En gaat over tot de orde van de dag. iffier voorzitter

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 36