11 gemeente De heer Potiek vraagt waarom het zo lang moet duren. De voorzitter antwoordt dat de tijd hier geen kwestie is maar de zorgvuldigheid wel. Naar aanleiding van de besluitenlijst van 28 januari punt 3a vraagt de heer Potiek in relatie tot het groot onderhoud van de Postweg en de Badweg naar het groot onderhoud-plan. De voorzitter antwoordt dat in verband met afwezigheid van de wethouder de heer Potiek schriftelijk antwoord zal krijgen op deze vraag. Naar aanleiding van punt 12 vraagt de heer Potiek wat het intrekken van het besluit ten aanzien van Dorpsstraat 86 inhoudt. De voorzitter antwoordt dat het gaat om het pand voorheen "de Bruine Bol". De huidige functie is strijdig met de horeca-bestemming van het pand. Het college heeft reeds laten weten dat dit niet toegestaan is, maar er zal een andere procedure gevolgd moeten worden dan men van plan was. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming besloten de ingekomen stukken voor kennisgeving aan te nemen. 6. Benoeming raadsgriffier De heer Gjejes zegt te hopen dat dit op korte termijn geregeld wordt. De voorzitter zegt dit toe. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens besloten de heer R A. Lanting met ingang van 24 februari 2003 te benoemen als griffier van de raad van de gemeente Vlieland voor 18 uur per week. 7. Delegatie uitvoering rechtspositionele bevoegdheden t.a.v. de griffier Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 8. Regeling behandeling initiatiefvoorstellen Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 9. Verordening burgerinitiatief De heer Potiek zegt het een en ander tegen te komen in dit voorstel dat anders is dan dat het in de raadsvergadering van oktober 2002 besproken is. Voor wat betreft het aantal initiatief-gerechtigden is de PvdA het niet eens met 50, zij stellen een aantal van 20 voor en wat betreft de leeftijdsgrens stelt de PvdA voor een leeftijd vanaf 12 jaar. De heer Oosterbaan zegt dat qua leeftijdsgrens de WD instemt met de PvdA, maar qua aantal 50 voorstaat. De heer Hoekstra zegt dat het ABV instemt met een aantal van 50, maar met een leeftijd van 14 jaar. De voorzitter zegt dat het bestuur het onwaarschijnlijk acht dat kinderen van 12 jaar onbevangen en zelfstandig tot initiatieven kunnen komen. Om een leeftijdsgrens te stellen zijn er een aantal ijkpunten, zoals 12, 16 en 18 jaar. Met een leeftijdsgrens van 16 jaar zou het bestuur wel in kunnen stemmen. De heer Visser zegt dat de WD instemt met de redenatie rond de leeftijd van 12 jaar, maar dat die leeftijd wel op 14 jaar gesteld kan worden. De drempel moet minstens 50 blijven. De heer Veenstra zegt dat het ABV hier mee instemt. De heer Potiek zeat nogal wat "koudwatervrees" te constateren. Het zal heus niet gebeuren dat door een minimum van 20 er wekelijks een burgerinitiatief ligt. En met een leeftijdsgrens van 12 jaar maak je ook mogelijk dat een initiatief in de vorm van een schoolproject vorm krijgt. Het voorstel van de PvdA is een leeftijdsgrens van 12 jaar en een aantal van 20. Maar de fractie van de PvdA zal zich naar de wens van de meerderheid van de raad schikken. De voorzitter concludeert dat artikel 2, het aantal 50 blijft en de leeftijd wordt gewijzigd van 16 in 14 jaar. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming conform het voorstel van burgemeester en wethouders, met inachtneming van deze wijziging, besloten. 10. Gedragscode voor bestuurders 2

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 33