gemeente 1 Notulen van de openbare vergadering van de gemeenteraad van Vlieland d.d. 24 februari 2003 Aanwezig: R.D. van der Mark, voorzitter, Mr.R.A. Lanting, griffier W.A. Gieles, K. Hoekstra, T. Oosterbaan, C.J.M. Potiek, K. Sannes, G. Veenstra, P.D. Visser, raadsleden. 1. Opening en vaststellen agenda. De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering. De griffier deelt mee dat er een aanvulling op de agenda wordt toegevoegd onder punt 15: een verdagingsvoorstel. 2. Medelingen Met kennisgeving afwezig zijn mevrouw De Leng en mevrouw Westers-Beute. 3. Spreekrecht voor burgers Niemand van de publieke tribune heeft zich gemeld. Wel merkt de heer E. de Boer van de publieke tribune op dat op de publieke tribune de vergadering slecht te volgen is via de geluidsinstallatie. 4. Vaststellen notulen raadsvergadering van 27 januari 2003 Tekstueel: geen opmerkingen Naar aanleiding van bladzijde 3 vraagt de heer Potiek naar de stand van zaken rond de afvalverwijdering. De voorzitter antwoordt dat de wethouder niet aanwezig is en dat de heer Potiek schriftelijk antwoord zal krijgen binnen 10 dagen. Vervolgens worden de notulen ongewijzigd vastgesteld. 5. Ingekomen stukken De voorzitter zegt dat in het voorstel de zinsnede "de moties niet te ondersteunen" moet worden vervangen door "voor kennisgeving aan te nemen". De heer Veenstra vraaat naar aanleiding van punt d om uitleg rond de afdracht havengeld. De voorzitter antwoordt dat het oude systeem, verrekening van het havengeld dat wordt geind in Harlingen, nu weer wordt gehanteerd in afwachting van een nieuw systeem. Naar aanleiding van punt e, de besluitenlijst van 14 januari punt 12, vraagt de heer Gieles wat de stand van zaken is rond de verbouwing van de brandweergarage en naar aanleiding van punt 13 waarom het college nu wél instemt met de verruiming van het sluitingsuur. De voorzitter antwoordt dat voor wat betreft de verbouwing van de brandweergarage dat bij de uitwerking van het ontwerp wat er lag het budget ver overschreden zou worden. Daar is men dus mee gestaakt en men heeft gekozen voor de minimale optie: het verhogen van het dak van de brandweergarage. Voor wat betreft de verruiming van het sluitingsuur: hier is in het laatste horeca-overleg over gesproken en de horeca kwam met een voorstel om te komen tot een proef waarvan het bestuur dacht: er is niks mee om te kijken of het functioneert. Het zal op dezelfde wijze gaan als het 1-2-3 plan. Het happy-hour is niet ter sprake geweest. De heer Oosterbaan zegt dat de fractie van de WD deze proef toejuicht. Naar aanleiding van de besluitenlijst van 14 januari punt 2 zegt de heer Hoekstra dat de inname van bouw- en sloopafval gratis zou moeten zijn omdat dit valt onder grof huishoudelijk afval. Als je het aan de kant van de weg zit wordt het zo meegenomen, als je het wegbrengt dan moet je betalen. De voorzitter antwoordt dat sloopafval sloopafval is, maar dat de interpretatie van de mensen van de reinigingsdienst hierbij een rol speelt. Voorts zegt hij de heer Hoekstra een schriftelijke uiteenzetting toe wat onder sloopafval valt en wat onder grof huishoudelijk afval valt. Naar aanleiding van de besluitenlijst van 21 januari nr 5 vraagt de heer Potiek naar het gesprek met de bewoners van het Vorkduin over de schade aan hun woningen. De voorzitter antwoordt dat het gesprek volgens de wethouder prima is verlopen. De gemeente heeft ook nadere expertise laten doen en er is geen verschil tussen de bevindingen hiervan en de bevindingen van de bewoners. De raad zal te zijner tijd over de te treffen maatregelen worden ingelicht.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 32