Raadsvergadering 24 februari 2003 Agendapunt 14 Onderwerp Motie VVD fractie inzake sluiting Cavalerie Schietkamp (KL-deel) De gemeenteraad van Vlieland, in vergadering bijeen op 24 februari 2003, Overwegende: Dat op dit moment een studie door Defensie wordt uitgevoerd naar het op korte termijn mogelijk sluiten van het Cavalerie Schietkamp (KL-deel); Dat een substantieel deel van de beroepsbevolking van Vlieland werkzaam is op het CSK; Dat ongeveer 25% van de bevolking van Vlieland direct of indirect financieel afhankelijk is van de werkgelegenheid die het CSK biedt; De vanuit cultureel historisch oogpunt gegroeide band tussen het eiland, de eilandbewoners en het CSK; Dat de werkgelegenheidssituatie c.q. de sociaal-economische situatie van het eiland Vlieland zich kenmerkt door een monocultuur en met name gericht is op inkomsten uit het toerisme; Dat het mogelijk verdwijnen van de op één na grootste werkgever van het eiland grote impact zal hebben op het eiland en haar bewoners die nauwelijks te overzien zijn; kapitaalvernietiging huidige opstallen. Besluit: 1Dat zowel door het college van B&W, als door de gemeenteraad van Vlieland bij de Ministeries van Economische Zaken en Defensie schriftelijk een negatief advies over een mogelijk sluiten van het CSK wordt afgegeven, waarbij tevens de argumenten kenbaar gemaakt worden. 2. Dat tegelijkertijd het Ministerie van Economische Zaken wordt verzocht dat zij door Defensie worden betrokken bij de besluitvorming. En gaat over tot de orde van de dag.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 31