Raadsvergadering 24 februari 2003 Agendapunt 13 Onderwerp Vastellen woonplan gemeente Vlieland gemeente Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, Voor de gemeente Vlieland is een Woonplan gemaakt om een visie op de ontwikkeling van de woningvoorraad tot 2010 te kunnen geven. Dit is noodzakelijk om te kunnen inspelen op bestaande wet- en regelgeving als Ecologische Hoofdstructuur, Vogel- en Habitatrichtlijn de nieuwe Huisvestingswet en provinciaal beleid op gebied van huisvesting. In dit woonplan worden zaken aan de orde gesteld als: woningbehoefte, de mogelijkheden voor nieuwbouw, en het op peil brengen van de kwaliteit. Daarnaast wordt een relatie gelegd met de problematiek van vraag en aanbod in relatie tot de specifieke problemen waarmee Vlieland te maken heeft. In Woonplan wordt ook de positie en de mogelijkheden van het gemeentelijk woningbedrijf op een rij gezet. Dit woningbedrijf heeft 190 van de in totaal 523 woningen in zijn bezit Dit is ruim 36% van de woningen op Vlieland. In het Woonplan wordt aangegeven aan welke woningen vooral behoefte is en waar deze woningen eventueel in de eerst komende jaren kunnen worden gebouwd. Tot 2010 wordt vooral de nadruk gelegd op het benutten van inbreidlocaties binnen de gemeente. Dit zijn lege plekken of gebieden in het dorp waar een functie wordt veranderd omdat de huidige functie niet meer wordt gebruikt of niet meer wenselijk is bijvoorbeeld terrein energiecentrale). Ook wordt in het Woonplan ingegaan op de kwaliteit van de woningen. Het aantal woningen dat de gemeente tot 2010 nog mag bouwen (contingent) bedraagt 23 terwijl er volgens het Woonplan behoefte bestaat aan 46 woningen. Hierbij moet dan worden gedacht aan woningen voor een- en tweepersoonshuishoudens, aanleun woningen (de gemeente ziet dit liever als leeftijdbestendige woningen omdat deze breder inzetbaar zijn) huurwoningen en goedkope koopwoningen om de doorstroming te bevorderen. Naar aanleiding van deze cijfers moet de provincie worden verzocht om het contingent aan te passen. In principe is in het vooroverleg al aangegeven dat dit mogelijk is als de motivatie van de gemeente beter wordt aangegeven. Hierop is ingegaan in het hoofdstuk Overleg en Inspraak. Wij stellen u voor 1het Woonplan Vlieland vast te stellen 2. het Woonplan ter goedkeuring naar de provincie te zenden, daarbij tevens te verzoeken het contingent tot 2010 bij te stellen tot 46 woningen. 3. de vaststelling van het woonplan te publiceren in "het Kastje". Oost-Vlieland, 11 februari 2003 Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester Mr. B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 29