V&cCc*^ Raadsvergadering 24 februari 2003 Agendapunt 12 Onderwerp Verkoop groenstrook Duinwijck gemeente Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, Op 20 juni 1999 heeft de bewoner van Sikkelduin 15 verzocht een strookje grond te mogen aankopen naast en achter zijn huis. Op 30 augustus 1999 heeft de raad het college van B&W gemachtigd om stukjes grond in Duinwijck te verkopen. Verschillende bewoners hebben daartoe een verzoek ingediend, en de meeste gevallen zijn inmiddels afgewikkeld. De behandeling van de strook van Bosgraaf is echter even blijven liggen omdat het de bedoeli ng was om dat in combinatie met één van de achterliggende percelen tegelijkertijd te regelen. Daar is echter nog geen definitieve regeling in zicht. Om de heer Bosgraaf niet nog langer te laten wachten wil ons college deze strook nu apart verkopen. De machtiging van de raad is per 1 januari 2002 afgelopen. Om deze reden verzoekt ons college de raad om in te stemmen met de verkoop van een strook grond van 70 m2 naast en achter de woning van Bosgraaf. Het gaat om een klein driehoekje achter de woning in de steeg en een strook van ca. 70 250 cm naast de woning. De andere helft van de steeg is reeds eigendom van de achterburen. De steeg is daardoor al niet meer bruikbaar, waardoor de steeg zijn functie verloren heeft. In de opzet van het plan Duinwijck was het de bedoeling de steeg een uitgang naar het duin te geven, maar doordat de helft van de steeg al bij de achterburen is getrokken, is deze mogelijkheid feitelijk al vervallen. Er is daarom geen reden meer het resterende stukje steeg niet aan Bosgraaf te verkopen. Naast de strook aan de zijkant blijft nog voldoende ruimte over voor de gemeentelijke groenvoorziening als buffer met het duin. De verkoopprijs van de grond zal hetzelfde zijn als ten tijde van de uitgifte van de grond in het gebied Duinwijck. Vlieland, 11 februari 2003 Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlieland, R.D. Van der Mark, burgemeester B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 27