Raadsvergadering 24 februari 2003 Agendapunt 11 Onderwerp budget ten behoeve van een uitbreiding van de formatie met 0,2 fte bij afdeling algemene zaken gemeente Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, Bij het beschikbaar stellen door uw raad van het budget ten behoeve van personeelskosten is aan u een overzicht verstrekt van de verdeling van de aanwezige formatie-ruimte onder de diverse functies. Met betrekking tot de functie van plaatsvervangend gemeentebode is 0,2 fte uitgetrokken één dag per week). De gemeentebode heeft enkele jaren geleden besloten één dag per week minder te gaan werken. Dat betekent dat hij wekelijks niet vijf maar vier dagen werkt. Omdat naar het oordeel van het college de ambtelijke dienst het niet structureel één dag per week kan stellen zonder gemeentebode, wordt deze (vijfde) dag van de week opgevuld door de plaatsvervangend gemeentebode. Als gevolg daarvan gaat de beschikbare formatie-ruimte voor de plaatsvervangend gemeentebode volledig op aan het één dag per week vervangen van de gemeentebode. Maar de gemeentebode dient ook te worden vervangen wanneer hij vakantie-verlof opneemt of anderszins niet kan werken. Over de periode augustus 2002 - januari 2003 is door de plaatsvervangend gemeentebode bijgehouden hoeveel uren zij daadwerkelijk heeft gewerkt. Op basis van dit overzicht is het college van oordeel dat het inzetten van de plaatsvervangend gemeentebode niet kan binnen de huidige beschikbare formatie-ruimte (0,2 fte) en dat uitbreiding met 0,2 fte noodzakelijk is. Nadat het college tot dit oordeel was gekomen is aan het G.O. om instemming gevraagd aangaande de formatie-uitbreiding bij de afdeling algemene zaken. Het G.O. heeft schriftelijk kenbaar gemaakt met de voorgestelde uitbreiding van de formatie ten behoeve van de plaatsvervangend gemeentebode in te stemmen. Het college verzoekt uw raad eveneens om in te stemmen met formatie-uitbreiding bij de afdeling algemene zaken en het daarvoor geraamde budget van 11.000,- euro beschikbaar te stellen. Vlieland, 28 januari 2003 Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlieland, R.D. Van der Mark, burgemeester B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 25