Cti. 7.6 In geval van twijfel omtrent een declaratie, wordt deze voorgelegd aan de burgemeester respectievelijk aan de voorzitter van de gemeenteraad. Zo nodig wordt de declaratie ter besluitvorming aan het college respectievelijk de gemeenteraad voorgelegd. 8 Creditcards 8.1 Het gebruik van creditcards voor binnenlands gebruik wordt zo veel mogelijk beperkt. 8.2 De gemeentesecretaris of de griffier draagt zorg voor aanvragen, verstrekken en intrekken van creditcards. Er wordt vastgelegd voor welk soort kosten de creditcard kan worden gebruikt. 8.3 Bij de afhandeling van betalingen verricht met een creditcard wordt een daartoe vastgesteld formulier ingediend. Bij het formulier wordt een betalingsbewijs gevoegd en op het formulier wordt de functionaliteit van de uitgave vermeld. 8.4 Het gebruik van de creditcard kan uitsluitend betrekking hebben op uitgaven die volgens geldende regelingen voor vergoeding in aanmerking komen. 8.5 Ingeval van twijfel over een correct gebruik van de creditcard wordt dit aan de burgemeester respectievelijk de voorzitter van de gemeenteraad gemeld en zo nodig ter besluitvorming aan het college respectievelijk de gemeenteraad voorgelegd. 8.6 Indien met de creditcard kosten zijn betaald die na controle blijken voor rekening van de bestuurder te moeten komen, wordt aan de bestuurder een factuur gezonden ter hoogte van het bedrag dat voor zijn rekening dient te blijven. 9 Gebruik van gemeentelijke voorzieningen 9.1 Gebruik van gemeentelijke eigendommen of voorzieningen voor privé-doeleinden is niet toegestaan. 9.2 Bestuurders kunnen op basis van een overeenkomst ter zake voor zakelijk gebruik van o.a. een fax, mobiele telefoon en computer in bruikleen ter beschikking krijgen respectievelijk in eigendom verkrijgen. 10 Reizen buitenland 10.1 Een bestuurder die het voornemen heeft een buitenlandse reis te maken, heeft toestemming nodig van het college van B&W of de gemeenteraad. De gemeenteraad wordt van het besluit dat een lid of leden van het college een buitenlandse reis maakt/maken op de hoogte gesteld. 10.2 Een bestuurder die het voornemen van een reis meldt, verschaft informatie over het doel van de reis, de bijbehorende beleidsoverwegingen, de samenstelling van het gezelschap en de geraamde kosten. 10.3 Uitnodigingen voor reizen, werkbezoeken en dergelijke op kosten van derden worden altijd besproken in het college respectievelijk de gemeenteraad en onder meer getoetst op het risico van belangenverstrengeling. Het gemeentelijk belang van de reis is doorslaggevend voor de besluitvorming. 10.4 Van de reis wordt een verslag opgesteld. Buitenlandse reizen worden vermeld in een jaarverslag. 10.5 Het ten laste van de gemeente meereizen van de partner van een bestuurder is uitsluitend toegestaan wanneer dit gebeurt op uitnodiging van de ontvangende partij en het belang van de gemeente daarmee gediend is. Het meereizen van de partner wordt bij de besluitvorming van het college respectievelijk de gemeenteraad betrokken. 10.6 Het anderszins meereizen van derden op kosten van de gemeente is niet toegestaan. Het meereizen van derden op eigen kosten is toegestaan en wordt in dat geval bij de besluitvorming van het college respectievelijk de gemeenteraad betrokken.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 23