gemeente Besluit De raad van de gemeente Vlieland, Gelezen het voorstel van het college van B&W d.d. 28 januari 2003 Gelet op hetgeen is geregeld in artikel 35 van het Reglement van Orde Gelet op artikel 147a Gemeentewet f vast te stellen de Regeling behandeling initiatiefvoorstellen gemeente Vlieland Artikel 1 Onder een initiatiefvoorstel wordt verstaan de bevoegdheid van ieder individueel raadslid om een voorstel voor een verordening of een ander voorstel ter behandeling in de raad in te dienen. Artikel 2 Op ieder initiatiefvoorstel is het Reglement van Orde van de raad van toepassing. Artikel 3 Het initiatiefvoorstel, niet zijnde een voorstel voor een verordening, bevat in ieder geval de volgende onderdelen: - de aanleiding; - een omschrijving van het onderwerp; - een globale beschrijving van de te ondernemen actie; - de te verwachten tijdsinvestering; - een raming van de in te zetten ambtelijke capaciteit; - de eventuele noodzaak tot het inschakelen van externe deskundigen; - een globale inschatting van de kosten; - een tijdsplanning. Artikel 4 Over ieder initiatiefvoorstel winnen de initiatiefnemer of initiatiefnemers advies in van de raadscommissie. Artikel 5 Ten behoeve van de behandeling van ieder initiatiefvoorstel bereidt het college van B&W een raadsvoorstel voor, bevattend ten minste de volgende onderdelen: - de aard en de omvang van de ambtelijke ondersteuning; - de noodzaak van het inschakelen van externe deskundigen; - een raming van de kosten; - de dekking van de kosten. Artikel 6 Deze Regeling kan worden aangehaald als de Regeling behandeling initiatiefvoorstellen gemeente Vlieland. De Regeling treedt in werking met ingang van de dag na die van haar vaststelling. Aldus besloten door de raad voornoemd in zijn openbare vergadering van 24 februari 2003, de griffier de voorzitter R.A.Lanting R.D. van der Mark

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 13