I y&cC^rZ^ De voorzitter antwoordt dat er niet enthousiast op gereageerd wordt, maar dat is ook een kwestie van erover praten. In ieder geval wil het college weten waarom we dit in 2003 niet zouden doen. Besloten wordt de ingekomen stukken voor kennisgeving aan te nemen en de motie van de gemeente Be'rnheze te ondersteunen en hier melding van te maken. 6. Benoeming raadslid in het Algemeen bestuur van de G5 Het voorstel luidt samengevat dat achtereenvolgens van elke fractie een raadslid een jaar lang zitting zal nemen in het bestuur van de G5. De heer Visser zegt dat zijn fractie zich afvraagt of het wel zin heeft om iemand voor een jaar een bestuurlijke functie te geven. Als je net ingewerkt bent, ga je er al weer uit. Je voldoet zo wel aan je verplichtingen maar of het bestuur ermee gediend is is de vraag. Vanuit zijn fractie heeft mevrouw Westers aangegeven wel zitting te willen nemen voor onbepaalde tijd. De voorzitter zegt dit aanbod zeer toe te juichen. De heer Potiek vraagt waarom dit van tevoren niet even besproken had kunnen worden. De heer Visser antwoordt dat dit pas vanmorgen in zijn fractie besproken is. Mevrouw Westers zegt dat ook de voorzitter van het AB G5 erop gewezen heeft dat het nogal een complexe materie betreft waarvoor je zeker een jaar nodig hebt om ingewerkt te raken. De voorzitter zegt dat de opzet altijd is geweest om iemand te benoemen voor de duur van de raadsperiode en stelt voor mevrouw Westers gelijk te benoemen in deze functie. Besloten wordt, met algemene stemmen, op basis van de beraadslagingen, om de benoeming van het raadslid in het Algemeen Bestuur van de G5 in te vullen door de benoeming van mevrouw R.G. Westers. 7. Vaststellen van de Legesverordening 2003 en de Verordening Lijkbezorgingsrechten 2003 De heer Gieles merkt op dat er een ongelijkheid bestaat in termijnen met betrekking tot graven en urnennissen en zijn fractie vindt dat alle termijnen gelijk moeten zijn. De voorzitter zegt toe dit uit te zullen laten zoeken en hier dan schriftelijk een reactie op te zullen geven. Vervolgens wordt, zonder hoofdelijke stemming conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 7a. Wijziging Legesverordening 2003 en Verordening Lijkbezorgingsrechten 2003 Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 8. Vaststelling Verordening van het financieel beheer. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. gemeente

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 6