Naar aanleiding van bladzijde 7 wijst de heer Gieles erop dat de Noordwester na april 2003 dolgraag de expositie "Woont u hier 's winters ook" in de Noordwester wil voortzetten. De voorzitter zegt dat als de indruk is gewekt dat de Noordwester met gespreide armen zegt: komt u maar binnen, dit niet zo is. Het heeft altijd met uren te maken, en altijd met geld. Bovendien was het zo dat het overbrengen van de tentoonstelling ook stuitte op het probleem van het uitvallen van de heer Huiskes, wat door de gemeentesecretaris wel zo goed mogelijk is opgevangen maar die kon natuurlijk ook niet alles. De heer Gieles zegt dat het hem erom gaat dat het een erg leuke tentoonstelling is, nauwelijks bekeken en het heeft bovendien veel geld gekost. Het zou mooi zijn als dit toch nog een jaar kon draaien. De voorzitter zegt dat dit wel afhankelijk is van het prijskaartje wat er aan hangt. De notulen worden vervolgens ongewijzigd vastgesteld. De voorzitter memoreert dat er tevens is vastgesteld dat er een nieuwe notitie aanbestedingsbeleid gemeente Vlieland zal worden opgesteld om te komen tot een ander en aangescherpt aanbestedingsbeleid. 5. Ingekomen stukken. Naar aanleiding van de besluitenlijst van 19 november 2002 vraagt mevrouw Westers of er met de betreffende ondernemer afspraken zijn gemaakt dat de onderzoekskosten voor zijn rekening komen. De voorzitter antwoordt dat het advies wat de gemeente heeft gevraagd gaat om de landschappelijke inbedding van een accommodatie van verblijf. Wanneer het bestemmingsplan gewijzigd wordt om te komen tot een dergelijke accommodatie, dan zal de betreffende ondernemer deze kosten moeten betalen en daarvan is hij op de hoogte. Naar aanleiding van de besluitenlijst van 26 november 2002 vraagt de heer Gieles naar de schade en metingen op het Vorkduin. De voorzitter antwoordt dat er van het begin af aan een zettingsprobleem was. Dit is door stabilisatie tot stilstand gebracht. Afgesproken is dat er in het eerste kwartaal 2003 opnieuw een opname zal zijn om te kijken of de zetting zich houdt ook op langere termijn. Dit is ook bericht aan betrokkenen. Vervolgens vraagt de heer Gieles om informatie inzake het jaarverslag zorg en dienstverlening. De voorzitter antwoordt dat het college zich zorgen maakt om het financiële reilen en zeilen van de Uiterton en het feit dat men zich aangesloten heeft bij een organisatie die in Drente zit, wat volgens het college nogal ver weg is bij het aantrekken van bewoners. Het college heeft zich afgevraagd of niet toegetreden moet worden tot een noordelijke organisatie waarbij ook het huis op Terschelling is aangesloten. Er zijn 24 plaatsen waarvan er nu maar 10 bezet zijn. Voorshands zijn die 24 bedden gegarandeerd voor 2003, maar om deze reden zou een voorziening als de Uiterton teloor kunnen gaan. Al eerder is er gesproken met de zorgverzekeraar om, als de huidige arts ophoudt, de huisartspraktijkruimte in de Uiterton onder te brengen en er een gezondheidscentrum van maken. Dat zou een prima financieel draagvlak kunnen zijn. De heer Gieles vraagt of het bestuur van de Uiterton ook voelt voor aansluiting bij de noordelijke organisatie. 3 gemeente V

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 5