Notulen van de openbare vergadering van de Gemeenteraad van Vlieland d.d. 16 december 2002 Aanwezig: R.D. van der Mark, voorzitter Mr.R.A. Lanting, griffier W.A. Gieles, K. Hoekstra, J. de Leng, T. Oosterbaan, C.J.M. Potiek, K. Sannes, G. Veenstra, P.D. Visser, R. Westers-Beute, raadsleden. F.E. Westers, wethouder. 1. Opening en vaststelling agenda. De voorzitter opent de vergadering om 20.00 uur en heet alle aanwezigen welkom. De voorzitter deelt mee dat agendapunt 7, vaststellen van het wijzigingsbesluit legesverordening 2003, zal worden aangevuld met agendapunt 7a. De agenda wordt inclusief deze wijziging vastgesteld. 2. Mededelingen De voorzitter deelt mee dat de notuliste niet aanwezig is en verzoekt een ieder goed in de microfoon te praten. 3. Spreekrecht burgers. Niemand van de publieke tribune heeft zich gemeld. 4. Notulen van de raadsvergadering van 25 november 2002 Tekstueel: Geen opmerkingen. Inhoudelijk: Naar aanleiding van bladzijde 2 vraagt de heer Gieles of het college iets van zich heeft laten horen met betrekking tot de waddenveren. De voorzitter antwoordt dat dit in de maak is. Naar aanleiding van bladzijde 4, "Vervolgens concludeert de voorzitter dat de raad meedenkt met de eventuele plaatsing van 50 huisjes bij kampeerterrein Stortemelk." zegt de heer Gieles dat voor zijn fractie het aantal huisjes een punt van discussie blijft. De voorzitter antwoordt hierop dat zijn conclusie daarom ook voorzichtig gesteld is. Naar aanleiding van bladzijde 6 zegt mevrouw De Leng dat haar fractie een schriftelijke reactie heeft gekregen van het college op haar opmerkingen inzake het toegezegde prestatiebestek Badweg. Zij wil hierover het volgende opmerken. Haar fractie wil benadrukken dat zij graag ziet dat de renovatie Badweg ruim voor aanvang van het seizoen 2003 gereed is. Als raadslid krijg je in deze kwestie vaak het gevoel dat elke opmerking tot vertraging in de reconstructie zou kunnen leiden, aldus mevrouw De Leng, en daarom zou je het als raadslid bijna achterwege laten om kritiek te uiten op de gevolgde handelwijze. Zij hoopt dat dit gevoel onterecht is, maar ook al zou dat wel zo zijn, dit weerhoudt haar fractie er niet van kritisch te blijven. De opmerkingen naar aanleiding van de schriftelijke reactie van het college zijn hierop gestoeld en worden uitdrukkelijk niet gemaakt om opnieuw een discussie rond de reconstructie van de Badweg te openen. De schriftelijke reactie van het college heeft vragen opgeroepen ten aanzien van het bestedingsbeleid van de gemeente in het algemeen en ten aanzien van de Badweg in het bijzonder. De Notitie aanbestedingsbeleid van de gemeente Vlieland januari 2001, schrijft voor dat voor de aanbesteding van een werk waarvoor geen eilander aannemer in 1 gemeente

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 3