één vervangt het ander. Op dit moment is er nog geen sprake van een bouwvergunning op de lokatie Vliestroom. Mevrouw De Lena zegt dat in de brief van de raadsleden werd gevraagd naar de status van de schets waarin het hotel was ingetekend op het bedrijventerrein. In de beantwoording is dit afgedaan als een fout van het architectenbureau en die schets zou terzijde moeten worden gelegd. In de brief werden twee voorwaarden genoemd: dat verblijfsrecreatie nooit ten koste mag gaan van beschikbare ruimte voor het bedrijventerrein en dat verblijfsrecreatie nooit ten koste zou mogen gaan van beschikbare ruimte voor de jachthaven. Bestaat er een ontwerp dat voldoet ana deze twee voorwaarden en is er wel een ontwerp mogelijk dat voldoet aan die beide voorwaarden? De heer Visser voeat hieraan toe dat de tekening van RBOI maar een heel smal strookje over laat waar hotelbouw plaats zou kunnen vinden. De heer Van der Mark antwoordt dat het nu op 10 februari de raad een gedeelte van het boekje heeft gehad van RBOI Op 26 februari zal er een powerpoint gegeven worden met het definitieve ontwerp wat voldoet aan de uitgangspunten. Daarvoor krijgt de raad een boekje met drie ontwerpen: het ontwerp waarbij een gedeelte in de haven ligt, het tweede ontwerp wat niet aan de voorwaarden voldoet omdat het een deel van het bedrijventerrein beslaat en een derde ontwerp dat wel voldoet aan de voorwaarden. Dus het ontwerp wat voldoet aan de uitgangspunten bestaat. Mevrouw De Leng zegt hierop blij te zijn dat dit dus niet alles is. Zij concludeert dat er dus wel een onlosmakelijke verbondenheid is met de lokatie Vliestroom en zegt benieuwd te zijn naar een onderzoek naar de invulbehoefte van deze lokatie. Zij vraagt of dit misschien afhankelijk is van de sluiting van het CSK en of er alternatieve lokaties zijn voor deze invulbehoefte. En is het van belang om Staatsbosbeheer en de provincie te betrekken bij het onderzoek naar alternatieve lokaties voor verblijfsrecreatie? En leidt dit onderzoek tot stagnatie van het project jachthaven/bedrijventerrein en kan dit dan niet leiden tot desastreuze gevolgen zoals een gedwongen tijdelijke inkrimping van de jachthaven om veiligheidsredenen. En in hoeverre is onderzocht hoe een zo omvangrijke aantasting van de contouren van Vlieland zich verhoudt tot hetgeen er nu gaat gebeuren en hetgeen in de randvoorwaarden staat die in het structuurplan zijn geschetst. De heer Van der Mark antwoordt dat er geen concrete plannen zijn voor de lokatie Vliestroom, dit zou ook veel te voorbarig zijn, maar het bestuur heeft hier wel opvattingen over. Voor wat betreft het onderzoek naar alternatieve lokaties verblijfsrecreatie is de provincie of Staatsbosbeheer niet de aangewezen instantie. Dit moetje door externe bureaus laten doen. De vraag is of dit onderzoek wel wenselijk is. Het gaat over de invulling van het eiland en hiervoor is het structuurplan de basis. Hierin staat dat het deel van het eiland ten westen van de vuurtoren voor 95% aan de natuur is voorbehouden en het deel ten oosten van de vuurtoren bestemd is voor wonen, werken en recreeren. Wat niet betekent dat alles kan worden volgebouwd. Het plafond is de beddenboekhouding, welke elk jaar opnieuw wordt vastgesteld. In ieder geval zal er aansluiting gezocht moeten worden bij andere bebouwing en in functies die bij elkaar passen. Voor wat betreft het plan hotel op de lokatie Vliestroom kun je zeggen dat het kan op die plek, maar het is niet verblijfsrecreatie die aansluit bij wat de recreatieve sector te bieden heeft op dit eiland. In dat opzicht sluit een hotel bij de jachthaven hier bij beter aan. Maar of dat wel of niet moet gebeuren, daar gaat de raad over. Het sluit wel aan bij de structuurvisie welke is ondertekend en medegemaakt door Staatbosbeheer, en getekend door staatsbosbeheer, de gemeente en de provincie. Juist door dit Structuurplan is hier helderheid wat wel en niet kan, en dat is lang niet overal zo. Het bestuur zal er overigens niet voor kiezen om een hotel op een plek te zetten die onberoerd is. Dan zou je aanvullende infrastructuur moeten aanleggen en de uitstraling op zo'n plek zou enorm zijn. Nieuw onderzoek is niet nodig, de beleidsinstrumenten liggen er. Er is aan de hand van de Structuurvisie door RBOI die ook de begeleiding heeft gedaan van de Structuurvisie, door de verschillende participanten een startdocument gemaakt met een hele visie over de ontwikkeling Meerjarenplan versterking economische infrastructuur Vlieland. Er bestaat geen verschil van opvattingen over het te volgen pad naar aanleiding van deze uitgangspunten. De ontwikkeling van dit Meerjarenplan daar wordt nu uitvoering aangegeven en een van de eerste projecten is het Oosterseveld. De heer Van der Mark zegt over de stagnatie dat het bestuur dit niet ziet. Het bestemmingsplan moet nog gemaakt worden maar de wet is inmiddels ingrijpend veranderd en dit heeft hier nogal wat invloed op. Zo loopt de ontsluitingsweg, de Korenmansweg, door een natuurgebied. De procedures zijn zwaar en dit hangt niet af van een hotel dat er in geprojecteerd gaat worden. Zoals het plan er nu ligt onttrekt het zich zelfs aan de Habitatrichtlijn. 2

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 19