y<UcC^r^> Raadsvergadering 27 januari 2003 Agendapunt 7 Onderwerp Verzoek om vrijstelling ex artikel 33, lid 2 Wet op de Ruimtelijke Ordening voor de bestemmingsplannen Veerdam en Sport en recreatievoorzieningen Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, Artikel 33 lid 1 bepaalt dat een bestemmingsplan tenminste één maal in de tien jaren moet worden herzien. Van deze verplichting kan een vrijstelling worden verleend door Gedeputeerde Staten voor tien jaar na datum onherroepelijk worden bestemmingsplan. Het bestemmingsplan Veerdam en omgeving is door de raad vastgesteld op 29 april 1991 en vastgesteld op 15 augustus 1991. Het bestemmingsplan Sport en recreatievoorzieningen is vastgesteld op 25 november 1991 en goedgekeurd op 27 februari 1992. Beide bestemmingsplannen zijn dus toe aan een herziening. Ze staan pas voor 2003/2004 op de meerjaren raming. Beide bestemmingsplannen omvatten een klein gebied met een specifieke functie, waarvan het er niet naar uitziet dat daar op korte termijn verandering in dient te worden aangebracht (de nieuwe autobrug past binnen het vigerend bestemmingsplan). Het ligt dus voor de hand dat voor deze plannen een vrijstelling ex artikel 33, lid 2 wordt aangevraagd bij de provincie. De raad is bevoegd deze vrijstelling aan te vragen. Dit is een logisch gevolg van het feit dat het ook de raad is die bevoegd is een bestemmingsplan vast te stellen. Met het aanvragen van de vrijstelling geeft de raad aan dat hij geen gewijzigd beleid voor de twee gebiedjes voorstaat. Voordat het raadsbesluit naar de provincie om vrijstelling kan worden gezonden moet een procedure worden gevoerd op grond van artikel 23 Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het concept raadvoorstel wordt gepubliceerd in het Kastje en in de Staatcourant en een ieder wordt in de gelegenheid gesteld zienswijzen tegen het verzoek om vrijstelling van de herziening in te brengen. Deze zienswijzen moeten aan de raad worden gericht, zodat ook de raad in zijn uiteindelijke besluitvorming kan oordelen over de eventueel ingebrachte zienswijzen. Raadsbesluit en eventuele zienswijzen worden naar Gedeputeerde Staten gezonden om de vrijstelling te verkrijgen. Het voornemen heeft ter inzage gelegen van 19 augustus tot 16 september 2002. Er zijn geen zienswijzen ontvangen. Omdat wordt voorzien dat binnen vijf jaar een herziening van deze bestemmingsplannetjes kan worden gerealiseerd, adviseren wij u om een vrijstelling voor een periode van 5 jaar aan te vragen. Oost-Vlieland, Burgemeester en wethouders van Vlieland, de secretaris de burgemeester mr. B.P.Oosthoek R.D.van der Mark

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 10