Notulen van de openbare vergadering van de Gemeenteraad van Vlieland d.d.13 maart 2002 Aanwezig: R.D. van der Mark, voorzitter Mr. B.P. Oosthoek, secretaris M.F. van Randen-Horjus, wethouder F.E. Westers, wethouder W.A. Gieles, C.J.M. Potiek, D. Rispens, K. Sannes, G. Veenstra, P.D. Visser en H. Vrielink, raadsleden. 1Opening De voorzitter opent om 17.05 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. Hij wijst op de bijzondere omstandigheid van deze vergadering, namelijk het wisselen van de raad naar aanleiding van de verkiezingen op 6 maart jongstleden. 2. Mededelingen Geen. 3.lngekomen stukken De ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 4. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde raadsleden De heren Sannes, Vrielink en Rispens vormen samen met de secretaris de commissie die de geloofsbrieven zal onderzoeken. De vergadering wordt geschorst om 17.07 uur. De voorzitter heropent de vergadering om 17.22 uur. De heer Vrielink deelt mee dat de commissie heeft nagegaan of de benoemden aan de vereisten voor het lidmaatschap voldoen en geen met het lidmaatschap onverenigbare betrekkingen vervullen. De commissie concludeert dat de geloofsbrieven conform het bepaalde in de Kieswet in orde zijn bevonden. De voorzitter zegt hierop dat de nieuw benoemde raadsleden in de vergadering van donderdag aanstaande zullen worden toegelaten. 5. Afscheid raadsleden De voorzitter zegt dat het niet meevalt voor voorzitters van gemeenteraden om om te gaan met de wissel van het oude stelsel naar het nieuwe, duale stelsel. In de praktijk blijkt dat er nog niet genoeg doorgedacht wordt. Voorheen was het helder welke raadsleden wel of niet weggingen. Nu is dit pas bekend nadat het nieuwe college gevormd is. De wethouders zullen geen deel meer uitmaken van de raad en hun plaatsen zullen worden opgevuld door mensen van de lijsten van de politieke partijen. Het is formeel dan ook niet mogelijk om nu al vast te stellen wie er wel of niet weggaat. En aangezien de functie van voorzitter een formele is, stelt hij voor om na de vorming van het college terug te komen op het eventuele afscheid van de heren Vrielink en Sannes. Van de heer Rispens echter kan wel afscheid genomen worden. De voorzitter spreekt een woord van dank uit aan de heer Rispens en overhandigt hem een replica van "het juttertje". 6. Sluiting Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering om 17.35 uur. Aldus vastgesteld in de openbare vergadering v: o|

Raadsnotulen | 2002 | | pagina 1