Raadsvergadering Agendapunt Onderwerp augustus 1996 2 Mededelingen Aan de leden van de raad van de gemeente Vlieland, In de gemeenteraad van 8 juli heeft de heer Gieles aangegeven dat zijn fractie graag een raadscommissie Ruimtelijke Ordening wil. Alhoewel het ons niet geheel duidelijk is welke status de commissie zou krijgen nemen wij aan dat de heer Gieles een commissie wil die de gemeenteraad zal adviseren ten aanzien van alle besluiten van de gemeenteraad. Voor het instellen van een dergelijke commissie kunnen de onderstaande argumenten worden gehanteerd. 1. De commissieleden krijgen de mogelijkheid inhoudelijk wat dieper op de materie in te gaan. De kwaliteit van besluitvorming in de gemeenteraad zou daarmee worden verhoogd en een uitgebreide discussie in de gemeenteraad wordt overbodig. 2. Indien de vergaderingen van de commissie openbaar zijn, heeft de bevolking de mogelijkheid voor de raadsvergadering de raad te informeren. Argumenten die pleiten tegen de instelling van een dergelijke commissie zijn: 1. De leden van de commissie zijn vaak op de vergadering niet in staat een duidelijk advies te geven, de informatie moet worden verwerkt en fractie- overleg is soms noodzakelijk en/of er is geen overeenstemming. 2. Behandeling in de commissie kost procedure-tijd en tijd van de betrokken personen. In afweging komen wij tot de conclusie dat in algemene zin de argumenten die pleiten voor de instelling van een dergelijke commissie in de lokale situatie minder herkenbaar zijn, immers: 1. Gelet op de gevoerde discussies in de gemeenteraad over ruimtelijke ordenings zaken constateren wij over het algemeen geen onvoldoende inhoudelijke kennis over de stukken. 2. De lijnen tussen de lokale bevolking en de politiek zijn zeer kort, wij hebben niet de indruk dat raadsleden niet weten wat de belanghebbende burger graag zou willen. Gelet op het bovenvermelde komen wij dan ook tot de conclusie dat de instelling van een raadsadviescommissie niet effectief is en slechts extra proceduretijd gaat vragen. Wel zijn wij van mening dat het beleid inzake het verstrekken van informatie aan de leden van de gemeenteraad over belangrijke Ruimtelijke Ordeningszaken verder uitgebouwd zou moeten worden. Wij hebben reeds besloten de verslagen van de projectgroep Duingebied ter kennis

Raadsnotulen | 1996 | | pagina 1