Raadsvergadering 27 november 1995. Agendapunt 5 Onderwerp Vaststelling Overlegverordening Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, Tot op heden vindt er binnen de organisatie van gemeente Vlieland geen georgani seerd overleg plaats tussen de werkgever en aangewezen vertegenwoordigers van de twee overheidsvakbonden. Vanuit het eigen personeel is een duidelijke behoefte uitgesproken voor de opzet van het "georganiseerd overleg". Deze keuze wordt ondersteund door de meerderheid van het personeel. Ook de werkgever heeft te kennen gegeven hier voorstander van te zijn. Tijdens een bijeenkomst tussen de werkgever van gemeente Vlieland en vertegen woordigers van de overheidsvakbonden (Novon, Abva/Kabo) is de behoefte aan een opzet van het "georganiseerd overleg" van zowel het personeel als de werkgever uit de doeken gedaan. Ook mede naar aanleiding van de invoering van de Wet op de Ondernemingsraden (WOR) zal er op het gebied van de medezeggenschapsstructuur binnen de gemeente Vlieland veranderingen c.q. aanpassingen moeten plaatsvinden. De invoering van de Wet op de Ondernemingsraden (WOR) bij de overheid zal naar verwachting in 1996 geschieden. Met een overgangsperiode van twee jaar dient er dan in de loop van 1997 in de meeste gemeenten een ondernemingsraad te zijn ingesteld. De exacte vormgeving is echter afhankelijk van de specifieke lokale omstandigheden en mogelijkheden. De uitgangspunten van het plaats te vinden georganiseerd overleg moeten echter gerelateerd worden aan een nieuwe overlegverordening. Deze verordening dient als raamwerk voor het vorm en inhoud geven aan het overleg tussen werkgever en werknemers binnen gemeente Vlieland. De commissie is samengesteld uit een vertegenwoordiging van het gemeentebestuur en een vertegenwoordiging van de organisaties. Het voorstel gezien de samenstelling van het georganiseerd overleg ten aanzien van de gemeente Vlieland ziet er als volgt uit. Vertegenwoordiging van het gemeentebestuur:

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 4