10. Vaststelling rekening Algemene dienst en Woningbedrijf van het jaar 1993 De heer Kleefstra zegt dat de fractie van de VVD de rekening Algemene dienst en Woningbedrijf van het jaar 1993 heeft besproken en in orde bevonden. Zij willen graag mevrouw Hofman bedanken voor de duidelijke toelichting en uitleg in deze. Mevrouw Van Randen zegt dat ook de fractie van de ABV de rekening in orde heeft bevonden en ook zij wil mevrouw Hofman bedanken. De heer Gieles zegt dat er in het raadsvoorstel gesproken wordt van een raadscommissie. Mocht het de bedoeling zijn dat er ooit door een raadscommissie een verslag uitgebracht gaat worden dan moet zo'n raadscommissie wel vastgesteld worden. De fractie van de PvdA heeft de rekening ingezien en in orde bevonden. De voorzitter beaamt dat een dergelijke raadscommissie benoemd moet worden. Dat kan ad hoe, dus per jaar en per rekening, of een permanente raadscommissie ten behoeve van de toewijzing van huurwoningen. Het college zal zich hier over buigen. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming conform het voorstel besloten. 11Hertaxatie in het kader van de onroerende zaakbelasting Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 12. Aanpassing puntentoekenningssysteem woningtoewijzing Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 13. Verruiming kwijtscheldingsbeleid gemeentelijke belastingen De heer Vrielink zegt dat de fractie van de PvdA dit voorstel van harte steunt. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming conform het voorstel besloten. 14. Vaststelling indieningstermijn kwijtschelding gemeentelijke belastingen De heer Vrielink zegt dat zijn fractie hoopt dat er een goede voorlichting naar de burgerij komt, in een duidelijk leesbaar lettertype. De voorzitter zegt toe zorg te dragen voor een heldere voorlichting. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming conform het voorstel besloten. 15. Vaststelling verordening reinigingsrechten 1996 Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 16. Begrotingswijzigingen Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 17. Rondvraag Mevrouw Van Randen wil graag nog reageren naar aanleiding van punt 4 van de agenda. Zij stelt dat het gebruikelijk is dat bij de voordracht van kandidaten door het college, wanneer er een nummer 1 en een nummer 2 voorgedragen wordt, er vanuit gegaan mag worden dat het de bedoeling is dat nummer 1 gekozen wordt. De heer Gieles licht toe dat, als vervolgens de wethouders niet op nummer 1 stemmen, het geen duidelijk voorstel is. Hij stelt vervolgens het jammer te vinden dat klaarblijkelijk toch weer de politiek hierin betrokken moet worden. De voorzitter zegt dat hij het eens is met het geuite met betrekking tot het voorstel van het college, maar dat een ieder op het moment van stemming vrij is zijn opvatting te wijzigen en te stemmen zoals hij dat zonder last en ruggespraak wenst te doen. 4

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 47