maar om een soort keurmerk voor het goede gebruik hiervan. Als dit ook in de volgende raadsvergadering ter sprake zal komen dan gaat hij akkoord met de besluitvorming tijdens de volgende vergadering. De ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 4. Benoeming bestuurslid S.R.V. Er worden 9 geldige stemmen uitgebracht waarvan 5 op mevrouw Kuiper-Matser en 4 op mevrouw Jager-Hassing. Besloten wordt mevrouw Kuiper-Matser te benoemen als bestuurslid van de Stichting Recreatiebelangen Vlieland. 5. Voorstel is teruggenomen. 6. Nemen voorbereidingsbesluit Dorpsstraat 108 Mevrouw Van Randen zegt dat de ABV blij is dat in het voorstel staat dat de bebouwde oppervlakte niet verder uitgebreid zal worden en dat ook de verkoopaktiviteiten uitsluitend op de Dorpsstraat gericht blijven. Onder deze voorwaarden kunnen zij akkoord gaan met het voorstel. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 7. Bezwaarschrift Berkenlaan 15/17 Mevrouw Van Randen zegt dat het haar fractie niet is gebleken dat er andere argumenten naar voren zijn gekomen dus zij kunnen akkoord gaan met het voorstel om geen verklaring van geen bezwaar aan te vragen. De heer Houter zegt dat een groot deel van de fractie van de VVD vanaf het begin dat deze zaak werd opgestart de familie Tischmann gesteund heeft, omdat ze van mening was en is dat in een voormalig college deze zaak niet goed is behandeld. Ondanks het feit dat er een grote kans zal bestaan dat uiteindelijk de provincie alsnog deze aanvraag met een definitief nee honoreert, willen wij toch aan onze getoonde loyaliteit geen afbreuk doen en stemmen wij tegen uw voorstel, althans een deel van de fractie. De heer Gieles zegt dat de PvdA voor stemt. De voorzitter stelt voor tot stemming over te gaan. Met zes stemmen voor en drie stemmen tegen, wordt het conform het voorstel besloten. j. Procedure verkoop erfpachtkavels Ankerplaats De heer Gieles zegt dat de redactie van het juiste voorstel heel anders is dan wat er eerder in de raadsmap zat. Er is wel meer duidelijkheid in gekomen. Er is echter wel een onduidelijkheid ingeslopen, nl punt b, 'de notaris wordt verzocht medewerking te verlenen opdat geïnteresseerde ingezetenen van de gemeente bij hem een bod kunnen laten inschrijven'Moet hieruit begrepen worden dat het bod ook alleen maar uitgebracht kan worden door ingezetenen van de gemeente Vlieland? Wethouder Visser antwoordt dat iedereen hierop kan inschrijven. De voorzitter stelt voor dat de raad besluit de tekst als volgt te wijzigen'de notaris wordt verzocht medewerking te verlenen opdat een ieder bij hem een bod kan laten inschrijven'. De raad stemt hiermee in. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming conform het voorstel besloten. 9. Vrijstellingsverordening AMvB Horecabedrijven milieubeheer Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 3

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 46