woningbouw is. Tot op heden heeft dat voor ons nog niet kunnen gelden omdat de verwervingskosten m.b.t. de gronden te hoog waren om van de regeling gebruik te maken en het duingebied is niet aan de orde geweest omdat de staat zich daar nog niet over heeft uitgesproken, er is ook nog geen exploitatie van omdat er nog geen besluit over is genomen. Besluitenlijst 7 en 8 november: de heer Houter vraagt n.a.v. punt 5: projectgroep Kroonspolders, het in- en uitwateren van het zoute water in de polders, om nadere uitleg. N.a.v. punt 30, vraagt de heer Houter waarom er wildroosters in het Pad van Twintig komen. Met betrekking tot punt 5 antwoordt de voorzitter dat er een werkgroep is waarin gezeten zijn SBB, RWS en waarbij ook het waterschap is betrokken, die zich bezig houdt met de toestroom van zout water in de tweede en derde polder. Er is sprake van een toegang, een 'duiker' maar dat is toch een beperkte en men stelt voor om een 10 meter lange inham te maken dus een vrije toegankelijkheid van zeewater, allemaal gewaarborgd m.b.t. goeie wanden enz. enz., om op die manier de toegankelijkheid van zeewater dusdanig te laten zijn, dat er bepaalde plantengroei plaats vindt. Dat heeft overigens achtergronden vanuit natuur-oogpunt. Het college heeft daar in eerste instantie niet zo enthousiast op gereageerd. Het is het smalste stuk van het eiland, als er calamiteiten plaatsvinden dan vinden ze niet alleen plaats aan de zuidkant maar ook aan de noordkant, een dubbele werking dus, en het college ziet graag wat meer zekerheden om die zaak in de hand te houden. Men heeft ons overtuigen van het feit dat wanneer er sprake is van een calamiteit, dat dan het hele waterkerinkje sowieso geen zin meer heeft omdat het water dan ook daar overheen gaat. Je spreekt dan over 3.6 meter en dan maakt het helemaal niet meer uit of daar een opening in zit of niet, dan gaat het eroverheen. Het gaat erom of je de hoogtes daaronder accepteert als zijnde veilig voor dat gebied. Inmiddels heeft het college zich ter plekke op de hoogte gesteld met RWS en heeft daarover nog geen standpunt ingenomen. Dat zal 28 november gebeuren. Inmiddels is er wel een brief binnengekomen van RWS waarin staat dat zij er geen bezwaar tegen hebben,SSB uiteraard ook niet, en er is bericht van het waterschap dat die er ook geen problemen mee heeft. Blijft als laatste een technische opmerking: dat een 'duiker' bij zeer hoog water last krijgt van opwaartse druk en dan ook uit de waterkering gedrukt kan worden. Met deze kennis gewapend praat het college daar morgen over, maar altijd met toetsingscriterium de veiligheid en de ondeelbaarheid van het eiland, net als RWS. De heer Houter voorziet bij zeer hoog water dan toch problemen voor het militaire kamp en voor de weg die daar loopt, en vraagt dan ook het college in deze zeer voorzichtig te beslissen. De voorzitter stelt dat dit zeker door het college in de besluitvorming zal worden betrokken. Voor wat betreft de wildroosters in het Pad van Twintig zegt de voorzitter dat dit te maken heeft met de uitbreiding van het terrein waar de koeien lopen. De heer Houter vraagt of dit inhoudt dat de hekken langs het Pad van Twintig dan verdwijnen. De voorzitter antwoordt dat de hekken visueel zo ver mogelijk zullen worden opgeschoven. De uitbreiding vindt plaats in westelijke richting, omdat ook daar vergrassing plaatsvindt en gebleken is dat de begrazing zijn uitwerking heeft. Intentieverklaring NOVIB; de heer Gieles stelt dat enige jaren geleden de raad de intentieverklaring heeft ondertekend om zo min mogelijk gebruik te maken van tropisch hardhout. Deze intentieverklaring is volgens de heer Gieles een logisch vervolg van die eerdere motie, hij wordt ook alom gedragen naar hij heeft begrepen en hij wil toch de raad in overweging geven ook deze intentieverklaring te willen ondertekenen. De heer Houter zegt naar deze zaak geïnformeerd te hebben en vraagt of hier niet de volgende raadsvergadering op teruggekomen wordt. Wethouder Westers zegt dat er inzake het gebruik van tropisch hardhout nog een ambtelijk advies zal volgen dat in de volgende raadsvergadering aangeboden zal worden. De voorzitter stelt voor dan aan de hand van dat advies te besluiten. De heer Gieles stelt dat het in deze verklaring niet zo zeer gaat om het gebruik van tropisch hardhout

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 45