Raadsvergadering 27 november 1995 Agendapunt 14 Onderwerp Vaststellen indieningstermijn aanvragen kwijtschelding gemeentelijke belastingen Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, Het kwijtscheldingsbeleid van de Rijksbelastingdienst hanteert geen termijn waarbinnen een verzoek tot kwijtschelding moet worden ingediend. Gemeenten mogen hiervan echter afwijken. Uit praktische overwegingen bestaat er behoefte aan het vaststellen van een termijn waarbinnen een kwijtscheldingsverzoek moet worden ingediend. Thans is de praktijk zo dat belastingplichtigen regelmatig niet op de aanslagen en vervolgens de aanmaningen reageren. Pas nadat middels de gemeentedeurwaarder een dwangbevel is uitgegaan komt de belastingplichtige in aktie door het aanvragen van kwijtschelding. Wanneer dit verzoek vervolgens wordt gehonoreerd moet de lopende invorderingsprocedure met de daaraan verbonden kosten worden teruggedraaid. Bovendien is het zo dat de gemeente niet verplicht is een kwijtscheldingsbeleid te voeren, maar dat dit een tegemoetkoming is ten behoeve van sociaal zwakkeren in de samenle ving. Wij stellen u voor met ingang van het belastingjaar 1996 een indieningstermijn van drie maanden na dagtekening van de aanslag in te stellen. Dit impliceert dat een kwijtschel dingsverzoek vóór het verstrijken van de laatste betalingstermijn moet worden ingediend. Verzoeken die daarna nog worden ingediend worden vervolgens niet ontvankelijk verklaard, tenzij de belastingplichtige aannemelijk kan maken dat niet eerder kon worden gereageerd. Vlieland, 7 november 1995. Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester Mr. B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 39