Raadsvergadering 27 november 1995 Agendapunt 13 Onderwerp Verruiming kwijtscheldingdbeleid gemeentelijke belastingen Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, Met betrekking tot het kwijtschelden van gemeentelijke belastingen volgen wij tot dusverre het beleid van de Rijksbelastingdienst. Ter beoordeling van kwijtscheldingsverzoeken wordt conform de Uitvoeringsregeling Invorderingswet 1990 de zogenaamde betalingscapaciteit berekend. Deze bedraagt 80% van het positieve verschil tussen de inkomsten en enkele uitgaven van de belastingplichti ge. Tot de uitgaven worden de kosten van bestaan gerekend, die forfaitair worden gesteld op 90% van de genormeerde bijstandsuitkering van de categorie waartoe de belasting plichtige behoort. Door een wijziging van (ondermeer) artikel 255 van de Gemeentewet kan een verruimd kwijtscheldingsbeleid worden gehanteerd, namelijk 95% van de genormeerde bijstandsuit kering. Naar verwachting zullen de aanslagen gemeentelijke belastingen in de komende jaren aanmerkelijk hoger worden, waardoor deze hogere aanslagen een niet geringe aanslag zullen betekenen op het budget van belastingplichtingen met een relatief laag inkomen. Daarenboven zijn de bestaanskosten op het eiland hoger dan op het vasteland. Bij een ruimer kwijtscheldingsbeleid moet er rekening mee worden gehouden dat de ruimere mogelijkheden niet alleen betrekking hebben op de belastingplichtigen die in het verleden (tevergeefs) kwijtschelding hebben aangevraagd, maar dat ook andere belasting plichtingen kwijtschelding zullen aanvragen die vervolgens zal moeten worden toegekend. Een algemeen beeld van de effekten van een ruimer kwijtscheldingsbeleid is echter niet aan te geven. Wij stellen u voor met ingang van het belastingjaar 1996 bij de beoordeling van kwijt- scheldingsaanvragen gemeentelijke belastingen de bestaanskosten te stellen op 95 van de genormeerde bijstandsuitkeringen. Vlieland, 10 oktober 1995. Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester Mr. B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 38