aadsvergadering 27 november 1995 Agendapunt 9 Onderwerp Vrijstellingsverordening AMvB horecabedrijven milieubeheer Inleiding Op 1 december 1992 is het Besluit horecabedrijven milieubeheer van kracht geworden. Deze algemene maatregel van bestuur bevat algemene voorschriften waaraan horecabedrij ven die onder het besluit vallen dienen te voldoen. Onder de werkingssfeer van het Besluit vallen de zgn. stille horecabedrijven. In de voorschriften 2.1 tot en met 2.6 van het Besluit zijn regels opgenomen ten aanzien van geluidsbelasting. Horecabedrijven vervullen veelal een maatschappelijke functie bij de viering van bepaalde festiviteiten. Omdat het tijdens die festiviteiten niet altijd mogelijk is aan de voorschriften te voldoen, biedt voorschrift 2.12 van het Besluit de gemeenteraad de mogelijkheid in een verordening vast te leggen dat gedurende een vastgesteld aantal dagen de genoemde geluidsvoorschriften niet gelden. Er kunnen maximaal 12 dagen worden aangewezen. Verordening Er is een concept-tekst voor de verordening opgesteld. Deze is bijgevoegd. In de verordening is geen nadere gebiedsdifferentiatie gemaakt. In de verordening is een onderscheid gemaakt tussen collectieve en incidentele activiteiten. Collectieve activiteiten Ten aanzien van collectieve activiteiten biedt de verordening de mogelijkheid dat burge meester en wethouders jaarlijks dagen aanwijzen, waarop deze plaats kunnen vinden. Incidentele activiteiten Het aantal dagen dat resteert na de aanwijzing van dagen voor collectieve activiteiten kunnen de horecabedrijven benutten voor incidentele activiteiten. Voor incidentele activiteiten dient door de horeca-inrichting tenminste 14 dagen van te voren toestemming te worden gevraagd aan het college. In bijzondere gevallen (in geval van een plotseling voorkomende activiteit) kan de burgemeester toestemming verlenen. Door het vooraf aanwijzen van collectieve activiteiten wordt voorkomen dat toestemming voor deze activiteiten moet worden geweigerd omdat er al 12 dagen zijn aangewezen voor incidentele activiteiten. Hinder en overlast Het niet gelden van de geluidsvoorschriften laat onverlet dat overmatige hinder en overlast dient te worden voorkomen. Dit is geregeld in voorschrift 2.12 van het Besluit horecabedrijven milieubeheer en in de verordening. Verder biedt voorschrift 2.13 van het Besluit de mogelijkheid om nadere eisen te stellen ten aanzien van bijvoorbeeld akoesti sche voorzieningen en gedragsregels. Tot slot moet de indiener van een verzoek tot het aanwijzen van een dag voor een incidentele activiteit bij de aanvraag aangeven wat wordt gedaan om overlast te voorkomen. Het onvoldoende rekening houden met de omgeving levert een weigeringsgrond op.

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 28