.aadsvergadering 27 november 1995 Agendapunt 8 Onderwerp Procedure verkoop erfpachtrecht kavels Ankerplaats. Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, In de 60'er jaren heeft de gemeente van de Staat het erfpachtrecht tot 1 oktober 2001 verworven voor het gebied Vliepark en Ankerplaats. Vervolgens heeft de gemeente dit recht tegen een jaarlijkse vergoeding verkocht aan de individuele zomerhuiseigenaren in het Vliepark en aan de Stichting Recreatiebelangen Vlieland met betrekking tot de Anker plaats. Daarna heeft de gemeente uit het kontrakt met de stichting in 1990 een zestal kavels teruggenomen, met de bedoeling deze 'uitruilkavels' beschikbaar te stellen aan eigenaren van tweede woningen in het dorp, die bereid waren deze woningen onder beding van permanente bewoning te verkopen. Van deze mogelijkheid is door een viertal eigenaren gebruik gemaakt. Vervolgens is in 1993 door de raad besloten de mogelijkheid tot uitruil te beëindigen. Sindsdien heeft de gemeente de beschikking over twee niet uitgegeven kavels. Thans stellen wij u echter voor het erfpachtrecht tot 1 oktober 2001 van de beide resterende kavels te verkopen. Wij stellen daarbij de volgende procedure voor: a. de raad neemt thans een principe-besluit het erfpachtrecht van de kavels voor tenminste 100.000,00 per stuk te verkopen; b. de gemeente publiceert de koopmogelijkheid, waarop geïnteresseerden bij de notaris kunnen inschrijven; c. de notaris deelt het resultaat van de inschrijvingen mee aan het college; d. het college stelt aan de raad voor het erfpachtrecht aan de door hen geselecteerde inschrijvers te verkopen; e. de raad neemt een besluit tot daadwerkelijke verkoop van het erfpachtrecht van elk van de twee kavels. Wij stellen u voor tot de bovenvermelde procedure te besluiten. Oost-Vlieland, 14 november 1995. Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester Mr. B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 26