voert. Om te voorkomen dat in de toekomst mogelijk meer bedden zullen worden geplaatst, had de raad ervoor kunnen kiezen een voorovereenkosmt met de heer Tischmann te sluiten. Ook zou dit mogelijk zijn geweest door voorwaarden aan het vrijstellingsbesluit te verbinden. Het vrijstellingsbesluit behoeft geen precedentwer king te hebben omdat nu juist de artikel 19-vrij stelling in het leven is geroepen om in individuele situaties af te kunnen wegen of vrijstelling van het bestemmingsplan aanvaardbaar is. Ook merkt de heer Sleijfer op, dat de vrijstellingsprocedure een adequate belangenafweging vereist. Het belang van de heer Tischmann is dat hij is gebonden aan kwaliteitseisen die de badgasten aan men stellen. Bovendien moet de heer Tischmann in staat worden gesteld een aanvaardbaar inkomen te verwerven. Bij een afwijzing van de vrijstelling zal hij dan ook vermogensverlies ondervinden, aldus de heer Sleijfer. Hij verzoekt de raad te besluiten tot het alsnog aanvragen van een verklaring van geen bezwaar. De voorzitter merkt op, dat de financiële situatie niet als hoofdargument kan worden gezien in een planologische procedure als deze. Daar staan planologische argumenten voorop. De heer Van der Herberg vraagt de heer Sleijfer nader toe te lichten wat hij bedoelt met de niet-ontvankelijkheid van de genoemde bedenkingen. De heer Sleijfer antwoordt, dat 'een ieder' lijkt te veronderstellen dat iedereen bedenkingen kan indienen, doch er moet wel degelijk sprake zijn van een te beschermen eigen rechtsbelang om in rechte te kunnen optreden. Ook vraagt de heer Van der Herberg de heer Sleijfer nader in te gaan op de voorovereenkomst. De heer Sleijfer merkt op, dat met de voorovereenkomst de vrees voor toename van het aantal recreatieve bedden kan worden weggenomen. Het is bekend dat het zelfde aantal bedden steeds meer ruimte nodig is. Maar het is in dit verband niet zo, dat de heer Tischmann in de toekomst meer bedden wenst dan nu worden gevraagd, aldus de heer Sleijfer. De voorzitter sluit de hoorzitting om 12.40 uur en dankt de heer Tischmann en de heer Sleijfer voor hun komst.

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 19