Raadsvergadering: 27 november 1994 Agendapunt: 7 Onderwerp: Bezwaarschrift Berkenlaan 15/17 Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland. 16 augustus jl. is een bezwaarschrift ontvangen van de heer J. Tischmann. tegen uw besluit d.d. 26 juni 1995, onder nummer 8. waarin is besloten tot het niet aanvragen van twee Verklaringen van geen bezwaar bij Gedeputeerde Staten van Friesland. Het één en ander naar aanleiding van twee verzoeken tot vrijstelling van het bestemmingsplan "Dennenlaan-Zuid" op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke de heer Tischmann heeft ingediend ten behoeve van de bouw van een apparte mentengebouw op het perceel Berkenlaan 15 en de aanbouw van een woonkamer op het perceel Berkenlaan 17. Met dit raadsbesluit zijn de twee verzoeken tot vrijstelling geweigerd. De bezwaarprocedure is geregeld in hoofdstuk 6 en 7 van de Algemene wet bestuurs recht. Het bezwaarschrift voldoet aan de vereisten die deze wet eraan stelt, en wij stellen u dan ook voor het bezwaarschrift ontvankelijk te verklaren. Naar aanleiding van het bezwaar heeft op 10 oktober 1995 een hoorzitting plaatsgevonden, waarbij bezwaarde een toelichting op het bezwaarschrift heeft gegeven. Op grond van het bezwaarschrift wordt het raadsbesluit heroverwogen. Deze heroverwe ging kan. doch behoeft zich niet te beperken tot hetgeen in het bezwaarschrift is gesteld. In onderstaand voorstel geven wij de hoofdpunten van het bezwaar weer alsmede een concept-reactie hierop. Uitgaande van deze reactie is een omvattende concept-raadsbe- schikking opgesteld, welke voor de raadsleden bij de stukken ter inzage ligt. Het bezwaar: Een toename van zes recreatieve bedden op het perceel Berkenlaan 15 is niet in strijd met het stabilisatiebeleid. Reactie: Op grond van het vigerende bestemmingsplan "Dennenlaan-Zuid" is in "Woonhuizen klasse A" een ondergeschikte vorm van recreatief medege bruik toegestaan. Binnen de bestaande bebouwing op de percelen Berken laan 15 en 17 wordt respectievelijk een overheersende en volledige vorm van recreatief gebruik gedoogd. Dit staat niet ter discussie. In het bestem mingsplan echter wordt niet gesproken over maximale hoeveelheden recreatieve bedden per woonhuis. Het aantal recreatieve bedden in een woonhuis is dan ook van geen belang indien het recreatieve gebruik ondergeschikt blijft aan het hoofdgebruik. Met 'ondergeschikt' wordt bedoeld een ondergeschikt ruimtebeslag. De strijdigheid met het stabilisa tiebeleid ligt dan ook niet zozeer in de toename van zes bedden. Dit beleid wordt gehandhaafd door een maximum omvang van de bebouwing van woonhuizen toe te staan (in combinatie met het gegeven dat niet meer dan 1

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 16