aadsvergadering 27 november 1995 Agendapunt 6 Onderwerp Nemen voorbereidingsbesluit Dorpsstraat 108 Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, Recentelijk hebben wij een aanvraag voor een bouwvergunning ontvangen van Klaver Vier VOF, ten behoeve van een verbouwing en uitbreiding van de supermarkt op het perceel Dorpsstraat 108. Het bouwplan voorziet in een uitbreiding van de winkelruimte ten koste van de bestaande magazijnruimte aan de achterzijde van het gebouw. Tevens voorziet het bouwplan in het bouwen van een magazijnruimte op de eerste verdieping, gelegen tussen de bestaande woonruimte en de huidige achtergevel van de supermarkt. Het bouwplan past niet binnen de bepalingen van het vigerende bestemmingsplan "Oost- Vlieland, bebouwde kom", aangezien de uitbreiding wordt voorzien in het gebied waarin alleen bijgebouwen mogen worden gebouwd. Aangezien de uitbreiding voorziet in verdere bebouwing van een hoofdgebouw in het 'bijgebouwengebied', kan het bouwplan alleen doorgang vinden met toepassing van vrijstelling op grond van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening. Ons college is van oordeel dat een uitbreiding van de winkel- en magazijnruimte binnen het kader van het in stand houden van een redelijke exploitatie van de supermarkt op zich aanvaardbaar is. In het kader van de ruimtelijke ordening is daarbij onder meer relevant dat de bebouwde oppervlakte niet verder wordt uitgebreid dan de huidige achtergevel op de begane grond, omdat anderszins een te omvangrijke bouwmassa zal ontstaan. Tevens zullen de verkoopactiviteiten uitsluitend op de Dorpsstraat gericht blijven. Aangezien het bouwplan voldoet aan bovengenoemde uitgangspunten, zijn wij van oordeel dat medewerking kan worden verleend aan realisatie van dit bouwplan. Daartoe adviseren wij u een voorbereidingsbesluit te nemen voor het op de verbouwing van toepassing zijnde gedeelte van het perceel, het een en ander conform het bijgevoegde concept raadsvoorstel en de daarbij behorende situatieschets. Wij stellen u voor dit voorbereidingsbesluit in werking te doen treden op 1 december 1995. Voor uw informatie merken wij op dat het pand Dorpsstraat 108 een Rijksmonument is, hetgeen betekent dat de aanvraag voor een bouwvergunning wordt aangehouden totdat over een monumentenvergunning is beslist. Het verzoek tot vrijstelling de aanvraag voor een bouwvergunning met de daarbij behorende bijlagen) ligt voor u bij de raadsstukken ter inzage. Oost-Vlieland, 14 november 1995 Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester Mr. B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 13