duinovergangen, picknickplaatsen, etc. overvol zitten en onregelmatig of niet worden geleegd. Hij is van oordeel dat overleg met Staatsbosbeheer moet worden gestan om dit steeds ernstiger wordende probleem zo snel mogelijk op te lossen. Ook merkt de heer Gieles op, dat zijn fractie teleurgesteld is in het feit dat de inzameling van GFT-afval is stopgezet, zeker nu een ieder aan het systeem van inzameling is gewend. In dit verband vraagt hij de voorzitter aan te geven of het gaat om technische problemen of om (stank-)overlast, dit mede in relatie tot het feit dat reeds een concrete datum van 1 november is gesteld. Tot slot merkt de heer Gieles op dat hij moet constateren dat brieven van burgers en instellingen vaak zeer laat worden beantwoord. Ook schriftelijke vragen die zijn fractie en ABV in mei jl. aan het college hebben gericht, zijn nog niet beantwoord. Hij verzoekt het college zorg te dragen voor snellere beantwoording van correspondentie. Voor wat betreft de overlast van jongeren antwoordt de voorzitter dat hij niet de indruk heeft dat de overlast significant meer is dan in voorgaande jaren. Ook gelooft hij niet dat er sprake is van een beweging van jongeren van Terschelling naar Vlieland. De politie besteedt veel aandacht aan de jongeren. De begeleiding van de jongeren naar de camping zal de politie overigens intensiveren. Ten aanzien van het vliegeren zegt de voorzitter toe, dat een onderzoekje zal worden geredigeerd naar de beste wijze om aan te geven waar men niet mag vliegeren. Aangaande het zwerfvuil en het ophalen van volle afvalbakken merkt de voorzitter op dat hij dit inderdaad niet de sterkste kant van de gemeente vindt. Hij is van oordeel dat daar meer aandacht aan moet worden besteed en dat de bakken in het hoogseizoen met grote regelmaat moeten worden geleegd. Aangaande de stopzetting van de inzameling van GFT-afval merkt de voorzitter op, dat dit niet mag worden opgevat als een structurele maatregel, doch als een incidentele, ingegeven door overlast tijdens het warme weer. Die overlast betreft niet alleen stank, doch ook gevaar voor de gezondheid van de medewerkers van de ophaaldienst. De overlast is het gevolg van het feit dat in relatieve zin te weinig GFT-afval wordt aangeboden en dit afval derhalve slechts om de vier weken kan worden afgevoerd, met alle gevolgen van dien. Het systeem werkt derhalve niet en daar moet een oplossing voor komen, aldus de voorzitter. De heer Visser vult aan. dat de datum van 1 november is gekozen om enige armslag te hebben voor het vinden van een oplossing. Daaromtrent zal met Afvalsturing Friesland overleg worden gevoerd. Voor wat betreft de beantwoording van brieven vraagt de voorzitter de heer Gieles aan de secretaris door te geven om welke brieven het gaat. Indien deze brieven zoek zouden zijn, komt er immers nimmer een antwoord. De heer Gieles is echter het oordeel toegedaan dat het om een meer structureel probleem gaat. De heer Hazenberg vraagt het college aan te geven wat de stand van zaken is ten aanzien van de verkoop van de zes huizen van 'De Mient'. De heer Visser ant woordt dat gebleken is dat de mensen actief moeten worden benaderd ten aanzien van het kopen van een huis. Dat komt omdat het - overigens ten onrechte - wordt afgeschilderd als duur. De heer Visser hoopt en verwacht dat binnenkort vier huizen zullen zijn verkocht. De heer Kleefstra is tevreden over het feit dat er langs de Havenweg weer zitbankjes zijn geplaatst. Hij vraagt of tevens bankjes kunnen worden geplaatst bij de aanleg steiger van de snelboot, dit omdat mensen vaak redelijk lang moeten wachten op de boot. De voorzitter zal de suggestie in overweging nemen.

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 34