14. Rondvraag Mevrouw Van Randen heeft vernomen dat de eigenaar van Strandhotel Seeduyn hotelkamers als appartement verkoopt aan derden. Zij vraagt de voorzitter aan te geven of deze ontwikkeling binnen het bepaalde in het ter plaatse vigerende bestem mingsplan past. De voorzitter antwoordt mevrouw Van Randen dat op dit moment voor het hotel een aanvraag voor een bouwvergunning in behandeling is. Deze aanvraag is vooralsnog niet strijdig met de bebouwingsbepalingen van het bestem mingsplan. Daarnaast is van belang te beoordelen in hoeverre een gewijzigde functie van de ruimten in het hotel strijdig zijn met de gebruiksbepalingen van het bestem mingsplan. In dit verband is tevens van belang wat het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan voor het hotel aangeeft, aldus de voorzitter. De voorzitter zegt toe, in deze zaak juridisch advies in te winnen om nader te kunnen beoordelen of het een en ander binnen de kaders van het bestemmingsplan mogelijk is. De heer Veenstra vraagt het college wat de besparingen voor de gemeente zijn van de invoering van het pasjes-systeem voor de benzinepomp. In dit verband merkt hij op, dat hij heeft begrepen dat de pompbediende niet minder uren maakt en boven dien nog immer (dure) overuren moet draaien. De heer Visser antwoordt dat met het nieuwe systeem de betalingen sneller binnenkomen. Voor wat betreft de uren van de pompbediende antwoordt de heer Visser dat in overleg met de directeur Gemeente werken wordt bekeken op welke andere wijze deze werknemer kan worden ingezet. De financiële besparing in deze is vanzelfsprekend niet direct te realiseren, doch op termijn is dat zeker mogelijk, stelt de heer Visser. Hij zegt de raad toe zich nader te informeren ten aanzien van de ambtelijke regeling voor overuren. Ook mevrouw Van Randen maakt zich zorgen aangaande de uren van de pompbediende, zeker gezien het feit dat het college geeft aangegeven dat daaromtrent een besparing zou worden gerealiseerd. Naar het oordeel van de voorzitter gaat het niet alleen om de uren. Hij geeft aan, dat de betalingen in het vroegere systeem vaak te laat en soms helemaal niet werden ontvangen. Bovendien zat er een verschil tussen wat in de benzinetank terecht kwam en wat afgerekend werd. En niet in de laatste plaats behoeven geen rekeningen meer te worden uitgeschreven, aldus de voorzitter. De heer Houter sluit zich aan bij het door mevrouw Van Randen gestelde, doch is van oordeel dat wij heden in een overgangssituatie verkeren waarin een ieder zich nog moet inwerken. Op termijn zullen de uren voor het bedienen van de pomp wel moeten verminderen, aldus de heer Houter. De voorzitter tot slot merkt op, dat het gaat om een combinatie van factoren, waarvan een besparing van uren er één is. De heer Gieles geeft aan, dat zijn fractie zich distantieert van de kermis welke de komende week zal plaatsvinden. Naar zijn oordeel verhoudt een kermis zich niet tot het toeristisch devies van 'rust en ruimte'. Hij heeft van vaste gasten vernomen dat ook deze niet gelukkig zijn met een kermis. Hij hoopt dat deze kermis geen vervolg krijgt en vraagt de voorzitter onder welke gemeentelijke condities de kermis mag functioneren. De heer Gieles constateert dat in deze zomer veel overlast is veroor zaakt door jongeren. Hij heeft het vermoeden dat dit jongeren zijn die normaal gesproken op Terschelling verkeren en verzoekt de voorzitter een strak beleid en kordaat politie-optreden voor te staan. Ook vraagt de heer Gieles de voorzitter, zoals hij dit eerdere malen heeft gedaan, zorg te dragen voor voorlichting ten aanzien van het vliegeren met bestuurbare vliegers. Op dat punt constateert hij dat het niemand duidelijk is waar men wel en niet mag vliegeren. De heer Gieles stelt daarnaast vast dat er veel troep en rommel rond zwerft, daar de geplaatste afvalbakken bij de

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 33