woordigen. De heer Westers antwoordt dat het graven betreft die op het oude kerkhof zijn gesitueerd en welke in het verleden aan de door de heer Van Keulen opgerichte stichting zijn toevertrouwd. Ondersteuning van het onderhoud van deze graven is in het verleden door de gemeente verzorgd. Het is naar het oordeel van het college dan ook niet problematisch om nu de algehele verzorging over te nemen. Mevrouw Van Randen waarschuwt er echter voor, dat deze stap een precedentwer king kan hebben naar andere oude graven die nu nog in particulier bezit zijn. De heer Westers benadrukt dat dit voorstel geen implicaties heeft voor andere graven. Het gaat alleen om de vier onderhavige graven waarvoor in het verleden aan de stichting een bedrag voor onderhoud is betaald. De financiële bezittingen van de stichting gaan nu over naar de gemeente, aldus de heer Westers. De voorzitter merkt bovendien op, dat het om graven gaat die op de oude begraafplaats staan en daarmee, samen met de andere, een monumentale waarde vertegenwoordigen. Die factor is voor het college van doorslaggevend belang, aldus de voorzitter. Zonder hoofdelijke stemming wordt aansluitend conform het voorstel besloten. 7. Vervanging telefooncentrale gemeentesecretarie Mevrouw Van Randen is van oordeel dat de bereikbaarheid van ambtenaren buiten kantooruren niet wordt vergroot door een doorkiessysteem, omdat dan slechts weinig ambtenaren aanwezig zijn. Wanneer de ambtenaar niet aanwezig is of in gesprek is, krijgt de beller helemaal niemand aan de lijn. Het is voor de burger hinderlijk dat niemand bereikbaar is, bovendien bestaat de kans dat een gemeente-ambtenaar wordt gebeld die niets met de betreffende zaak te maken heeft, aldus mevrouw Van Randen. Haar fractie is van mening dat de bereikbaarheid slechter wordt en dat de prijs van het systeem derhalve niet in verhouding staat tot de kwaliteit ervan. Mevrouw Van Randen ziet meer in een structurele verbetering van de bezetting van het secretariepersoneel. Ook dat kost geld, doch de bereikbaarheid en de service wordt verbeterd, aldus mevrouw Van Randen. De heer Gieles vindt het systeem wel een verbetering en steunt het voorstel. Hij acht het echter beter wanneer de lasten worden meegenomen in de begroting van 1996. Ook de heer Houter acht het doorkiessysteem een verbetering en stelt zich daarom positief ten aanzien van het voorstel op. De voorzitter geeft aan dat het systeem weldegelijk een vooruitgang betekent voor de bereikbaarheid van de ambtenaren. Vergroting van de uren van het secretariepersoneel betekent bovendien op jaarbasis een veel grotere financiële last, juist voor een kleine gemeente als Vlieland, aldus de voorzitter. Mevrouw Van Randen echter blijft bij haar standpunt dat de onbeantwoorde telefoontjes zeer hinderlijk zijn voor de burgers. Met zes stemmen voor (fracties van PvdA en WD) en twee stemmen tegen (fractie van ABV) wordt vervolgens conform het voorstel besloten. 9. Bezwaarschriften tegen bekostigingsbesluit riolering zomerhuizen Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 10. Vaststelling verordening baatbelasting riolering zomerhuizen Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 4

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 31