notulen, merkt de heer Gieles op, dat hij heeft willen aangeven dat hij het van belang acht dat op het moment van de verkoop een recente taxatie van het pand voorhanden is. Het is immers van belang dat zowel thans bij de verkoop aan de arts een taxatie plaatsvindt, als te zijner tijd wanneer de gemeente gebruik kan maken van het terugkooprecht. Op die wijze is bij de afweging om al dan niet van het verkooprecht gebruik te maken, een goede prijsonderbouwing op basis van beide taxaties mogelijk. Dit wil de heer Gieles graag aan de tekst toegevoegd zien. Naar aanleiding van het aan het eind van het onder punt 10 (op pagina 7) gestelde, geeft de heer Gieles aan dat hij niet begrijpt wat wordt bedoeld met de opmerking dat de huisarts hier nog lang zal moeten blijven werken en dat bij zijn vertrek de gemeente de marktwaarde van het pand weer kan innen. De heer Visser antwoordt dat met 'moeten blijven werken' is bedoeld dat de huisarts voornemens is om in ieder geval tot zijn pensioen op het eiland te blijven werken. Ook het gestelde dat de gemeente de marktwaarde weer kan innen acht hij correct. Hij bedoelt daarmee aan te geven dat de gemeente het eerste recht van koop heeft en derhalve haar recht op het pand weer kan doen gelden. De notulen worden, met inbegrip van de hierboven genoemde aanpassingen, conform het voorstel vastgesteld. 4b. Vaststelling notulen van de raadsvergadering van 5 juli 1995 De notulen worden conform het voorstel vastgesteld. 5. Schenking "juttertjes" De heer Gieles verzoekt het college de raad in de toekomst voorafgaande aan de schenking van juttertjes om goedkeuring te vragen. Hij acht dit procedureel een betere gang van zaken. De voorzitter erkent dat dat beter zou zijn, doch wenst te benadrukken dat de toekenning niet moet verzanden in een uitgebreide discussie over de één wel en de ander niet. In dat verband acht hij het beter dat de raad deze bevoegdheid aan het college zou delegeren in het vertrouwen dat het college daar op een correcte wijze mee omgaat. De heer Gieles is het daar echter niet mee eens. De waarde van toekenning van het geschenk zal daarmee voor zijn fractie naar beneden gaan. Bovendien acht hij dan dat de kans op een meer willekeurige toekenning van het geschenk groter is. Mevrouw Van Randen is overtuigd van de zorgvuldigheid waarmee de juttertjes worden toegekend, doch wijst erop dat in het verleden een raadsbesluit is genomen over de procedure van toekenning. Dit besluit zou wellicht kunnen worden ingetrokken, aldus mevrouw Van Randen. De heer Houter is van oordeel dat de toekenning op een correcte wijze plaatsvindt. Hij is bereid over een voorstel tot intrekking van het toenmalige raadsbesluit de discussiëren. De voorzitter stelt de raadsleden voor, ter zake schriftelijk een voorstel aan het college te zenden. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 6. Overdracht bezit Stichting Verzorging Graven Vlieland en overname onderhoud graven De heer Veenstra vraagt de voorzitter, aan welke criteria een graf moet voldoen om in aanmerking te komen voor onderhoud door de gemeente. In dit verband moet naar zijn oordeel worden meegewogen of wellicht een familie kan zorgdragen voor een graf. Ook vraagt hij op wiens voordracht een graf wordt aangemeld voor verzorging door de gemeente, omdat deze cultureel-historische waarde zou vertegen-

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 30