De heer Houter verzoekt het college namens zijn fractie om een duidelijk standpunt in te nemen voor wat betreft de snelboot en daarbij vast te houden dat de ochtend boot eerst naar Vlieland gaat en de avondboot eerst naar Terschelling. Hij acht het voor de Vlielandse economie en in het bijzonder voor de dagtoeristen van belang dat de vaartijd naar Vlieland niet te lang wordt omdat daarmee ook voor Vlieland zou kunnen gelden dat de snelboot eigenlijk geen snelboot meer is. De voorzitter deelt de zorg van de heer Houter doch merkt daarbij op, dat het van primair belang is dat de hoeveelheid afvaarten en aankomsten van alle veerdiensten in stand blijft en niet wordt teruggebracht. De vaarschema's zijn derhalve van het grootste belang. Hij acht het onverstandig om direct concrete en vaststaande standpunten in te nemen ten aanzien van onder meer de vaartijd, omdat wij samen met Terschelling moeten zoeken naar een goede oplossing. Wat er in zit zal het college eruit halen, aldus de voorzitter. De ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 4a. Vaststelling notulen van de raadsvergadering van 26 juni 1995 Voor wat betreft de tekst merkt mevrouw Van Randen op, dat enkele malen in de tekst het woord "bereiden" voorkomt, waar dit natuurlijk "berijden" moet zijn. De heer Gieles verzoekt het woord "Badweg" onderaan pagina 2, te wijzigen in "Kampweg". De voorzitter zegt toe, deze zaken te verbeteren. Naar aanleiding van opmerkingen over verkeersmaatregelen voor de Dorpsstraat merkt de heer Gieles op, dat het zijn fractie spijt dat het kennelijk toch niet meer gelukt is om maatregelen in te voeren. Hij hoopt dat het college op het gebied van de verkeersproblematiek voor de Dorpsstraat toch met initiatieven wil en zal komen. De voorzitter merkt op, dat dat dan wel moet gebeuren met instemming van de bij de problematiek betrokken medespelers. Naar aanleiding van de tekst van de notulen in de tweede paragraaf van pagina 4, merkt mevrouw Van Randen op, dat haar fractie een wezenlijk onderdeel van het toen besprokene mist. Het betreft een uitspraak van de heer Visser die heeft gezegd dat vier jaar geleden al zijn partijge noten uit stichtingsbesturen en commissies zijn geschopt. Mevrouw Van Randen verzoekt de opmerking van de heer Visser in de tekst op te nemen. Tevens wil zij daarop reageren. Zij geeft aan, dat de heer Visser vrijwillig uit de Stichting Recreatiebelangen is gestapt. Hij zit heden nog in de stichting Natuur en Cultuur (heden de Monumentencommissie), mevrouw Kiewiet is wegens verhuizing uit de stichting Flidunen en de stichting Aanloophaven gegaan. De heer Houter is vrijwillig uit de stichting Huisvesting Bejaarden gegaan. De heer Kleefstra zat en zit nog steeds in de stichting Flidunen. Wijlen de heer Van Keulen zat in de stichting Flidunen. Voor 90 procent werden bestuursleden door de stichtingsbesturen zelf aangedragen, het vorige college had daar geen hand in, aldus mevrouw Van Randen. Zij verzoekt de heer Visser zich dan ook bij de waarheid te houden. De heer Visser antwoordt mevrouw Van Randen dat hij de notulen daarop heeft nagelezen en dat daaruit blijkt dat bij de vorige besmurswisseling het grootste deel van de vacatures is ingevuld door leden van de toenmalige collegepartijen PvdA en ABV. WD- kandidaten kwamen steeds op de tweede en derde plaats terecht, aldus de heer Visser. Hij blijft derhalve met mevrouw Van Randen van mening verschillen. De heer Gieles merkt op, dat zijn fractie zich geheel kan vinden in de opmerkingen van mevrouw Van Randen. Naar aanleiding van de discussie over taxaties van de woning van de huisarts op pagina 6 (vanaf het midden van de pagina) van de 2

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 29