NOTULEN VAN DE RAADSVERGADERING VAN 31 JULI 1995 Aanvang: 20.00 uur Aanwezig: R.D. van der Mark, burgemeester, voorzitter; D.P. Visser, wethouder; F.E. Westers, wethouder; F. Abbing, locosecretaris; W.A. Gieles, B.J. Hazenberg, J.J. Houter, G. Kleef- stra, M.F. van Randen-Horjus en G. Veenstra, raadsle den. 1. Opening en mededelingen De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. 2. Mededelingen De voorzitter deelt mede, dat de heer Vrielink met kennisgeving afwezig is. Hij deelt bovendien mede, dat de agendapunten 9 en 10 voor agendapunt 8 zullen worden behandeld, in verband met een logische volgorde in deze. 3. Installatie raadslid De voorzitter verzoekt de heer Veenstra, in de vergadering van 5 juli jl. benoemd tot lid van de raad, naar voren te komen voor beëdiging. De heer Veenstra legt de eed af, zoals artikel 14 van de Gemeentewet voorschrijft. De voorzitter verklaart daarop dat hij is geïnstalleerd tot lid van de raad en heet de heer Veenstra welkom. 4. Ingekomen stukken Naar aanleiding van de besluitenlijst van burgemeester en wethouders van 19 juni 1995 vraagt de heer Gieles wie de zeggenschap zal houden over het onderhoud en beheer van de sluisjes van Staatsbosbeheer. Hij vraagt dit in verband met de afwateringsproblemen welke zich afgelopen winter langs de Postweg hebben voorgedaan. De voorzitter antwoordt dat omwille van het algemeen belang bij wateroverlast de sluisjes open zullen worden gezet. Dat gebeurde en gebeurt in overleg met Staatsbosbeheer omdat ook zij het probleem erkennen, merkt de voorzitter op. Naar aanleiding van de onder punt 4 ingekomen stukken, vraagt de heer Gieles of het zo is, dat voor wat betreft de problematiek rond de vaargeulen een voorstel van Rijkswaterstaat zal worden uitgevoerd hetwelk een verlenging van de vaartijd met zich mee brengt. Hij wil graag weten of daarover nader overleg is gevoerd met de convenantpartners en rederij Doeksen. De voorzitter antwoordt, dat technisch- ingenieurs van Rijkswaterstaat onderzoek hebben gedaan naar de vaargeulen. De conclusie ten aanzien van wat naar hun oordeel de beste vaargeul is, hebben zij medegedeeld aan de gemeentebesturen van Terschelling en Vlieland. De directie van Rijkswaterstaat heeft nog geen uiteindelijk beleidsstandpunt ingenomen. Eerdaags zal daarover een besluit vallen. Dat besluit is onderwerp van bespreking in de conve nantvergadering, aldus de voorzitter. Daarbij is voor het college van belang wat het besluit betekent voor de vaarschema's van de veerdiensten, waaronder de snelboot. 1

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 28