Raadsvergadering 26 juni 1995 Agendapunt 6 Onderwerp Nemen voorbereidingsbesluit Duinkersoord 76 Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, In het bestemmingsplan "Ankerplaats, Vliepark, Duinkersoord" is een maximum gesteld ten aanzien van de oppervlakte van een zomerhuis. Voor de bestemming "Zomerhuizen, klasse A", waaronder veruit de meeste zomerhuizen vallen, is deze maximale oppervlakte bepaald op 85 m2. Volgens de wijze van meten in artikel 2, lid 4 van de planvoorschriften moeten bij het berekenen van de bebouwde opper vlakte bovengrondse bouwonderdelen worden meegeteld, voor zover aanwezig op 1 meter of hoger boven het maaiveld. Dit betekent dat ook de met dakoverstekken overdekte gedeelten van het erf bij een zomerhuis mee moeten worden gerekend. Dit levert in toenemende mate problemen op, daar waar zomerhuizen grote, vaak karakteristieke dakoverstekken hebben en dientengevolge niet mogen uitbreiden. Naar aanleiding hiervan is ons college een partiële herziening van het bestem mingsplan voor het zomerhuizenterrein aan het voorbereiden. De herziening bestaat hieruit, dat dakoverstekken in de toekomst niet meer meegerekend worden met de bebouwde oppervlakte van een zomerhuis, aan de maximum toegestane oppervlakte zelf, wijzigt niets. Als aanvullende eis hebben wij opgenomen dat een dakoverstek zelf niet groter mag zijn dan 1/3 deel van de oppervlakte van het zomerhuis. Deze partiële herziening kunnen wij in het najaar formeel in procedure brengen. Vooruitlopende op deze herziening hebben wij een aanvraag voor een bouwvergun ning ontvangen van mevrouw A. Ltike te Emsdetten, Duitsland, ten behoeve van een verbouwing van de zomerwoning Duinkersoord 67 ("Henriëtte"). Mevrouw Lüke wenst het bestaande zomerhuis af te breken om op dezelfde lokatie een nieuwe te bouwen. De beoogde nieuwe zomerwoning heeft een oppervlakte van 84,7 m2, exclusief een aangebouwde berging van 6 m2 en exclusief de dakover stekken. De aanvraag voor een bouwvergunning past derhalve binnen het beoogde toekomstig beleid en op grond daarvan willen wij u voorstellen een voorbereidings besluit voor het perceel Duinkersoord 76 te nemen. Indien u daartoe besluit, zullen wij de vrijstellingsprocedure starten. In dat verband merken wij op, dat Gedepu teerde Staten van Friesland een algemene verklaring van geen bezwaar heeft afgegeven voor bouwplannen welke passen in het toekomstig ruimtelijk beleid. Wij adviseren u een voorbereidingsbesluit te nemen, conform het bijgevoegde concept-besluit en de daarbij behorende tekening. Wij stellen u voor dit voorberei dingsbesluit in werking te doen treden op 5 juli 1995. De aanvraag voor een bouwvergunning van mevrouw Lüke ligt voor u bij de raadsstukken ter inzage. Oost-Vlieland, 13 juni 1995 Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester Mr. B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 7