NOTULEN VAN DE RAADSVERGADERING VAN 27 MAART 1995 Aanvang: 20.00 uur Aanwezig: R.D. van der Mark, burgemeester, voorzitter; D.P. Visser, wethouder; Mr. B.P. Oosthoek, secretaris; W.A. Gieles, B.J. Hazenberg, J.J. Houter, A.M. Ja- ger-Hassing, G. Kleefstra, M.F. van Randen-Horjus en H.J. Vrielink, raadsleden. 1. Opening De voorzitter opent om 20.03 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. 2. Mededelingen De voorzitter deelt mede, dat agendapunt 6 wordt ingetrokken, aangezien de procedure voor de kandidaatstelling van bestuursleden voor de Stichting Recreatie- belangen Vlieland nog niet is afgerond. Zo spoedig mogelijk zal dit agendapunt weer aan de orde komen. De voorzitter deelt de raad daarnaast mede, dat op verzoek van de fracties van PvdA en ABV een extra onderwerp betreffende "behan deling uitspraak rechtbank Leeuwarden d.d. 9 maart 1995, ter zake van geconsta teerde fraude bij gemeenteraadsverkiezingen Vlieland" op de agenda staat geagen deerd (punt 12a). Het voorstel is vreemd aan de orde van de dag, doch het is procedureel op de juiste wijze ingediend, constateert de voorzitter. Derhalve moet heden worden besloten of dit voorstel terstond, of in een volgende vergadering, aan de orde wordt gesteld. De voorzitter geeft het woord aan de leden, met het oog op het al dan niet in deze raadsvergadering behandelen van dit voorstel. De heer Kleefstra stelt namens de fractie van de VVD voor, om dit onderwerp op een volgende vergadering te behandelen nu de raad niet voltallig is wegens vakantie van wethouder Westers. Mevrouw Van Randen stelt namens de fractie van ABV voor, het voorstel heden te behandelen. De heer Vrielink stemt, namens de fractie van de PvdA, in met de woorden van mevrouw Van Randen. De voorzitter brengt daarop het voorstel om het agendapunt heden avond te behan delen, in stemming. De dames Van Randen en Jager, alsmede de heren Gieles en Vrielink stemmen voor het voorstel tot behandeling van het agendapunt. De heren Kleefstra, Houter, Visser en Hazenberg stemmen tegen het voorstel tot behandeling van het agendapunt. Er zijn derhalve vier stemmen voor, en vier stemmen tegen het voorstel uitgebracht, constateert de secretaris. Gelet op de aard van de zaak en de te volgen procedure stelt de voorzitter voor om een tweede stemronde te houden. De dames Van Randen en Jager, alsmede de heren Gieles en Vrielink stemmen voor het voorstel tot behandeling van het agendapunt. De heren Kleefstra, Houter, Visser en Hazenberg stemmen tegen het voorstel tot behandeling van het agendapunt. Er zijn derhalve wederom vier stemmen voor, en vier stemmen tegen het voorstel uitgebracht, concludeert de secretaris. De voorzitter concludeert dat daarmee het voorstel is verdaagd tot de volgende raadsvergadering. De heer Vrielink verzoekt de voorzitter om vijf minuten schorsing. De raad stemt hiermee in. De voorzitter schorst de vergadering om 20.13 uur. 1

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 37