Voor wat betreft het inhoudelijk functioneren, zal het bestuur van de stichting De Noordwester de leiding overnemen. De heer Hazenberg verzoekt de voorzitter om de sheets, welke tijdens een informele raadsbijeenkomst aan de leden zijn getoond, in kopie aan de leden te zenden, dit conform de afspraak die daarover is gemaakt. De voorzitter zegt toe hiervoor zorg te dragen. De heer Houter sluit zich aan bij het pleidooi van mevrouw Van Randen over de mogelijke opheffing van de spoorlijn Harlingen-Leeuwarden. Bovendien wil hij het pleidooi van de heer Gieles ondersteunen voor wat betreft de Blauwe Vlag. De Blauwe Vlag draagt bij aan het imago en de eigen identiteit van het eiland en kan een goede stimulans voor het toerisme zijn, aldus de heer Houter. Daarnaast merkt hij op dat het mogelijk moet zijn om de auto's van Vlielanders te parkeren in de ondergrondse garage bij de terminal van rederij Doeksen in Harlingen. Het is inmiddels duidelijk dat het niet storm loopt met de vraag naar parkeerplaatsen en derhalve acht de heer Houter de tijd rijp voor een voorstel aan de rederij om parkeerplaatsen voor Vlielanders te reserveren. Hij verzoekt de voorzitter hier naar te kijken. De heer Houter feliciteert het college met de uitspraak van de Staatssecre taris van Onderwijs, waarbij de MAVO's op de eilanden voor wat betreft hun voortbestaan zijn veilig gesteld, dat acht hij voor het onderwijs een zeer goede zaak. Aangaande de plannen van de NS tot opheffing van onrendabele lijnen zullen alle belanghebbende gemeenten zich gezamenlijk moeten inspannen om te voorkomen dat de spoorlijn Harlingen - Leeuwarden wordt opgeheven. De voorzitter zal zich voor deze zaak inzetten. De voorzitter bevestigt het opstellen van een voorstel aangaande de Blauwe Vlag. Voor wat betreft de parkeergarage merkt hij op, dat daar in het verleden reeds over gesproken is. Toen bleek een reservering voor Vlielandse auto's niet mogelijk. Gezien de nieuwe omstandigheden echter, moeten we inderdaad gaan nadenken over een nieuw voorstel, aldus de voorzitter. De heer Visser bevestigt dat er een goed gesprek is gevoerd met de Staatssecretaris. Over de financiering van de MAVO's zal in september nadere duidelijkheid worden gegeven. 15. Afscheid van mevrouw Jager-Hassing De voorzitter geeft aan dat hij mevrouw Jager, die vijf jaar lang raadslid is geweest, heeft ervaren als iemand met een stellige en duidelijke opinie, als een persoon die gelooft in eigen argumenten. Haar optreden kenmerkt zich naar zijn oordeel door onafhankelijkheid en doorzettingsvermogen, kwaliteiten van essentieel belang om voor een goed raadslid. Het spijt de voorzitter dat mevrouw Jager de raad verlaat. Gelukkig zal zij nog op het gemeentehuis worden gesignaleerd, omdat ze ambtenaar van de burgerlijke stand zal blijven. De voorzitter geeft aan, dat hij de aanwezigheid van mevrouw Jager als raadslid bijzonder heeft gewaardeerd. Om ook de waardering van de Vlielandse gemeenschap uit te drukken, overhandigt de voorzitter een cadeau aan mevrouw Jager. Applaus is haar deel. De heer Gieles geeft aan, dat hij gedurende de raadsperiode met mevrouw Jager veel contact heeft gehad, een contact van bijzondere aard. Haar werk kenschetst de heer Gieles als goed voorbereid, gedegen en fel. Hij heeft de wijze van samenwer ken met mevrouw Jager bijzonder gewaardeerd, het was plezierig en opbouwend. Mede namens de heer Vrielink overhandigd hij mevrouw Jager een bos bloemen en dankt haar voor haar grote inzet in de gemeenteraad. Mevrouw Van Randen merkt op, dat zij het spijtig vindt dat mevrouw Jager uit 9

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 35