van de NS. Ook de lijn harlingen - Leeuwarden is in deze discussie betrokken. Zij vraagt de voorzitter of er mogelijkheden bestaan om ons tegen een mogelijke opheffing van deze lijn te verzetten. De voorzitter antwoordt mevrouw Van Randen dat het gereedmaken van de raads stukken - zeker gezien autonome ontwikkelingen en diverse doorlopende procedures die geen rekening houden met de deadline voor het versturen van raadsstukken - een dynamisch proces is. Dat neemt niet weg, dat de stukken inderdaad op tijd moeten zijn, doch hij vraagt de raad om begrip voor het feit dat het soms van belang is recente ontwikkelingen in de raadsvoorstellen te verwerken en spoedgevallen toch nog mee te nemen. Als gevolg hiervan kan niet altijd een raadsstuk op tijd worden verzonden. De voorzitter zegt toe, zijn best te doen voor het op tijd verzenden van de stukken. Mevrouw Jager voegt voor wat betreft de raadsstukken toe, dat het regelmatig voorkomt dat nagezonden stukken niet naar de abonnees worden verzonden. Zij verzoekt het college ook dit in het oog te houden. Ook vraagt mevrouw Jager aandacht voor de fietsen bij de Vliering. Voor de ingang van de Vliering worden deze vaak nonchalant neergezet, waardoor het overlast veroorzaakt voor het passe rend autoverkeer. De voorzitter zegt toe dit met de politie te bespreken. De heer Gieles sluit zich geheel aan bij de opmerkingen van mevrouw Van Randen voor wat betreft de toezending van de raadsstukken. Hij is nadrukkelijk van oordeel dat de stukken in ieder geval één week van te voren bij de raadsleden binnen moeten zijn. Niet-spoedeisende onderwerpen die toch te laat zijn, moeten dan maar naar een volgende vergadering worden verzet, aldus de heer Gieles. Daarnaast vraagt de heer Gieles om de gaten in de Uitlegger te repareren. Hij heeft dit in eerdere vergaderin gen ook gevraagd en ziet niet in waarom dit probleem niet kan worden opgelost. Ook vraagt hij aandacht voor de toestand van het Pad van 20. Tot slot vraagt de heer Gieles om de Blauwe Vlag toch in te voeren. Het kost geld, doch het brengt een status met zich mee en het maakt de buitenwereld duidelijk, dat het eiland werkt aan een schoon milieu. De heer Visser merkt op, dat het Pad van 20 en de Uitlegger zijn beoordeeld en dat er aan gewerkt wordt. De voorzitter antwoordt aangaande de Blauwe Vlag dat het college zich wil inspannen om voor de volgende vergadering een concreet voorstel te doen over invoering van de Blauwe Vlag. De heer Vrielink merkt op, dat tijdens de bevrijdingsfeesten de schoolkinderen en hun ouders pas erg laat hebben gehoord dat de kinderen vrij zouden krijgen, dit omdat de schoolleiding op het laatste moment heeft vernomen dat de kinderen een dag vrij konden krijgen. Hij vraagt de voorzitter hoe het staat met de rechtspositie van de medewerkers van de stichting De Noordwester. Ook vraagt hij zich af waar het hokje dat bij de vuurtoren heeft gestaan, is gebleven. De voorzitter antwoordt de heer Vrielink dat hij enkele dagen voor het begin van de bevrijdingsfeesten werd geconfronteerd met een verzoek tot het verlenen van een vrije dag. Daarover is toen overleg gepleegd. Getracht is zo snel mogelijk een oplossing te vinden, meer kon niet worden gedaan, aldus de voorzitter. Voor wat betreft het hokje merkt hij op dat deze reeds gedurende lange tijd niet meer bij de vuurtoren staat. Met de reddingmaatschappij is een gebruiksovereenkomst gesloten, het blijft in eigendom van de gemeente. Aangaande de Noordwester antwoordt de voorzitter dat de personeelsleden in dienst zijn en blijven bij de gemeente, dit mede vanwege hun rechtspositie. Zij worden wel gedetacheerd aan de stichting. Voor wat betreft het algemene personeelsbeleid blijft derhalve de gemeente hun werkgever. 8

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 34