wenst de heer Gieles echter in een later stadium de vrijheid om daarop, en op het betalingsgedrag van betrokkene, terug te komen. Hij vindt echter dat de verbou wingsinvestering de prijs niet behoeft te drukken, en dat derhalve de huidige prijs te laag is. Er bestaat bovendien geen enkele zekerheid dat de huisarts nog een redelijk aantal jaren blijft. Om die onzekerheid weg te nemen stelt hij voor contractueel vast te leggen dat hij in ieder geval gedurende enkele jaren aanblijft. In dat geval zou de relatief lage prijs van het pand redelijk zijn. De heer Houter heeft evenwel moeite met het beeld dat het pand te goedkoop zou worden aangeboden. Hij wijst er in dit verband op, dat indien de gemeente zelf de kosten van renovatie op zich zou moeten nemen, de gemeente voor een aanzienlijke investering komt te staan. De voorzitter antwoordt dat hij geen enkele aanwijzing heeft dat de huisarts spoedig van het eiland zou willen vertrekken, sterker; hij zou het betreuren indien hij het eiland moet verlaten. Een voorwaarde opnemen in of naast het verkoopcontract, zoals de heer Gieles beoogd, zou een oneigenlijke zijn, daar deze zich niet richt op zaken met betrekking tot overdracht van onroerend goed. De voorzitter vindt dat we in redelijkheid erop mogen vertrouwen dat de huisarts in ieder geval gedurende langere tijd op het eiland zal blijven. De heer Gieles echter wenst slechts aan te geven dat dergelijke aangelegenheden op zakelijke wijze zouden moeten worden tegemoetgetreden, en dat gevoelsmatige argumenten geen rol moeten spelen. De heer Visser tot slot merkt op, dat deze kwestie weldegelijk zakelijk is beoordeeld. Gekeken is naar de positie van de huisarts en het gegeven dat hij hier nog lang zal moeten blijven werken. Vertrekt hij onverhoopt, dan komen er taxateurs en zal de gemeente de marktwaarde weer kunnen innen. Met hoofdelijke stemming stemmen de leden van de fracties van ABV en VVD voor het voorstel en de leden van de fractie van de PvdA tegen het voorstel, waarmee het is aanvaard. 11. Jaarverslag over 1994 Bijdragenbesluit openbare lichamen milieubeheer De heer Vrielink vraagt de voorzitter of de planning van milieutaken dit jaar, in tegenstelling tot voorgaande jaren, wel gehaald wordt nu de ambtelijke inzet sinds het midden van 1994 is uitgebreid. De heer Westers gaat ervan uit dat in 1995 de planning gehaald zal worden. Deze verwachting bestaat mede, omdat een deel van de inspanning is uitbesteed aan de regio, aldus de heer Westers. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 12. Aangaan van een tweetal geldleningen Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 13. Begrotingswijzigingen Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 14. Rondvraag Mevrouw Van Randen constateert dat de laatste tijd de toezending van de raadsstuk ken vaak te laat plaatsvindt en dat stukken regelmatig nog moeten worden nagezon den. In deze naar haar oordeel chaotische gang van zaken zou meer orde moeten worden geschapen. Zij verzoekt de voorzitter daar op toe te zien, omdat de raadsle den voldoende tijd moeten hebben om de raad nauwgezet voor te bereiden. Mevrouw Van Randen is verontrust over de discussie over onrendabele spoorlijnen 7

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 33