worden, aldus de voorzitter. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens conform het voorstel besloten. 6. Nemen voorbereidingsbesluit perceel Duinkersoord 76 De heer Gieles kan zich vinden in het onderhavige voorstel, doch heeft twijfels ten aanzien van de toegestane oppervlakte van de dakoverstekken van zomerwoningen. In een herzien bestemmingsplan is het op grond van het nu voorliggende voorstel mogelijk een dakoverstek aanwezig te hebben met een grootte tot éénderde van de oppervlakte van het zomerhuisje zelf. Met het schuurtje meegerekend, zou een dakoverstek van 30 vierkante meter zijn toegestaan. Onder het dakoverstek zou een terras kunnen worden aangelegd met een omvang van ruim 7 bij 4 meter. Hij vraagt de voorzitter aan te geven of dit klopt, in dat geval zou wellicht de maximale oppervlakte wat kleiner kunnen worden gemaakt. De voorzitter voorziet echter geen probleem omdat veel zomerhuisjes kleiner zijn dan deze 90 vierkante meter, aangezien er voor deze huisjes in de praktijk geen reële bebouwingsruimte is. Bovendien hebben sommige zomerhuisjes karakteristieke dakoverstekken die extra bebouwing niet goed mogelijk maakt. De heer Gieles houdt nochtans bedenkingen tegen de mogelijkheid dat iemand met een zomerhuisje van 90 vierkante meter in totaal, van bovenaf gezien, 90 plus 30, dus 120 vierkante meter ruimte mag innemen. Dat kan een forse bouwmassa betekenen, aldus de heer Gieles. Zonder hoofdelijke stemming wordt aansluitend conform het voorstel besloten. 7. Nemen voorbereidingsbesluit perceel Vliepark 24 Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 8. Vrijstellingsprocedures Berkenlaan 15 en 17 De heer vrielink geeft aan dat zijn fractie, na alles wat over deze procedures is gezegd, blij is met het voorstel van het college. De heer Houter echter merkt op, dat een deel van zijn fractie tegen dit voorstel zal stemmen. Dit omdat zij ervan overtuigd zijn dat het mogelijk moet zijn een oplossing te creëren voor de bouwplan nen van de heer Tischmann. Hij benadrukt dat zijn fractie over dit onderwerp bovendien een consequent standpunt heeft ingenomen. De raad verzoekt de voorzitter over te gaan tot hoofdelijke stemming over het raadsvoorstel. Voor het voorstel stemmen de leden Gieles, Jager-Hassing, Van Randen-Horjus, Vrielink en Westers, tegen het voorstel stemmen de leden Hazen berg, Houter en Visser. De voorzitter constateert dat het voorstel met vijf stemmen voor en drie stemmen tegen, is aanvaard. 9. Meerjarenraming subsidiëring monumenten Zonder hoofdelijke stemming wordt aansluitend conform het voorstel besloten. 10. Verkoop pand Dorpsstraat 73 Ten aanzien van het onder c van het concept-besluit gestelde, merkt de voorzitter op dat aldaar geduid wordt op gebruik van het pand als hoofdverblijf voor permanente bewoning, waarbij een ondergeschikte vorm van recreatief medegebruik is toege staan. Deze formulering gebruikt de voorzitter om aan te geven dat het onder c gestelde wellicht anders zou kunnen worden geïnterpreteerd, hetgeen hier niet het geval is. Zo er al enige onduidelijkheid over bestaat, dan acht de voorzitter deze 5

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 31