NOTULEN VAN DE RAADSVERGADERING VAN 26 JUNI 1995 Aanvang: 20.00 uur Aanwezig: R.D. van der Mark, burgemeester, voorzitter; D.P. Visser, wethouder; F.E. Westers, wethouder; Mr. B.P. Oosthoek, secretaris; W.A. Gieles, B.J. Hazenberg, J.J. Houter, A.M. Ja- ger-Hassing, M.F. van Randen-Horjus en H.J. Vrie- link, raadsleden. 1. Opening en mededelingen De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. De voorzitter deelt mede dat de heer Kleefstra wegens ziekte afwezig is. 2. Ingekomen stukken Naar aanleiding van punt 25 van de besluitenlijst van burgemeester en wethouders van 23 mei 1995, vraagt mevrouw Jager aan te geven wat de inhoud van het besluit is tot het aan een fietsenverhuurder verlenen van ontheffing voor het gebruik van bospaden. De voorzitter antwoordt, dat het gaat om het bereiden van bospaden met mountainbikes. Daarover is overleg geweest met Staatsbosbeheer, die heeft aangege ven onder welke voorwaarden dit zou kunnen gebeuren. De fietsenverhuurder die deze ontheffing heeft gekregen, heeft zodanige waarborgen gegeven en zal boven dien niet vaak van de ontheffing gebruik maken, dat niet wordt verwacht dat deze ontheffing nadelige gevolgen voor het bos zal hebben, aldus de voorzitter. Mevrouw Jager heeft echter begrepen dat Staatsbosbeheer pas vergunning verleend als de gemeente dit ook doet. Zij nu proeft het omgekeerde uit de woorden van de voorzitter. Deze echter benadrukt dat de gemeente zich niet achter Staatsbosbeheer verschuilt. Zij hebben echter een belangrijke beheerstaak en op grond daarvan heeft het college hen gevraagd wat zij van het verzoek vonden, aldus de voorzitter. De heer Vrielink merkt ter zake op, dat het bereiden van het pad van de vuurtoren naar de Torenvijver - een onderdeel van de route - gevaar kan opleveren voor voetgangers. In dit verband wil hij weten waaruit de genoemde waarborgen bestaan. De voorzitter antwoordt echter dat het heden niet relevant is de gehele inhoud van het besluit nader te bediscussiëren. Naar aanleiding van punt 10 van de besluitenlijst van burgemeester en wethouders van 6 juni 1995, merkt de heer Vrielink op dat er ten aanzien van de maatregelen die kunnen worden genomen aangaande het autoverkeer in de Dorpsstraat, naar zijn oordeel een grote discrepantie bestaat tussen datgene wat gedurende een informele raadsbijeenkomst is afgesproken en de mede uit dit onderwerp voortvloeiende notitie van het college. De voorzitter antwoordt dat in deze raadbijeenkomst geen besluiten zijn genomen, dat kan formeel ook niet, maar dat het op zichzelf juist is dat er een verschil zit tussen de notitie en datgene wat in de raadsbijeenkomst is besproken. Hij benadrukt echter, dat dat zijn oorzaak vindt in het feit dat de mogelijke maatregelen op hun effectiviteit en uitvoerbaarheid zijn getoetst door een ambtelijke werkgroep, waarin onder meer de politie zitting heeft gehad. Sommige maatregelen zijn op 1

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 27