De raad der gemeente Vlieland. gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders van 19 juni 1995; BESLUIT: a. aan de heer J.P. Deen, gemeente-arts te Vlieland, te verkopen het pand met bijbeho rende opstallen en erf, gelegen aan de Dorpsstraat 73 te Vlieland, kadastraal bekend gemeente Vlieland, sectie A, nummer 1027, voor de som van 300.000,00 (zegge: driehonderdduizend gulden); b. de kosten, rechten en belastingen op de overeenkomst en de eigendomsoverdracht komen voor rekening van de koper; c. in de overeenkomst een kettingbeding op te nemen, bepalende dat het de koper niet is toegestaan het pand te bestemmen (waaronder mede wordt verstaan het in gebruik geven, danwel in gebruik nemen, danwel het in gebruik doen geven casu quo doen nemen) als recreatieverblijf, waaronder wordt verstaan een gebouw dat uitsluitend door een of meer personen, die zijn (hun) hoofdverblijf elders heeft (hebben), gedurende (een gedeelte van) het jaar wordt bewoond. Bij overtreding van deze bepaling is een boete verschuldigd zoals bepaald in het eerder door de raad vastgestelde kettingbeding; d. in de overeenkomst een beding op te nemen, bepalende dat de koper verplicht is ingeval het praktijkgedeelte bouwtechnisch in dezelfde toestand verkeert als op het moment van de overdracht, en hij het pand wenst te verkopen of wanneer het pand niet door hem en zijn gezin bewoont blijft, het pand schriftelijk aan de gemeente aan te bieden voor de huidige koopsom van 300.000,00, gekorrigeerd met het kwartaal- prijsindexcijfer van nieuwbouwwoningen van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het indexcijfer over het kwartaal waarin de oorspronkelijke overdracht viel wordt hierbij afgezet tegen het indexcijfer over hetzelfde kwartaal van het jaar waarin de datum van verkoop valt. De zo ontstane indexeringsfaktor zal echter niet kleiner worden vastgesteld dan 1 Stelt de gemeente de koper niet binnen twee maanden schriftelijk in kennis van het terugkooprecht gebruik te willen maken, dan is de koper vrij in de keuze van een andere verkrijger van het gekochte; e. het onder d. vermelde is niet van toepassing wanneer koper het praktijkgedeelte bouwtechnisch heeft aangepast en hij het pand wenst te verkopen of niet door hem en zijn gezin bewoont blijft. In dat geval dient koper het pand schriftelijk aan de gemeen te aan te bieden voor een koopsom die wordt bepaald door een beëdigd taxateur van de koper en een beëdigd taxateur van de gemeente. In het geval beide taxateurs niet tot een eensluidende prijs kunnen komen zullen zij een derde beëdigde taxateur aanwijzen en gedrieën een bindende prijs bepalen. De taxatiekosten van de taxateurs van de koper en de gemeente komen voor hun respectievelijke rekening. De taxatie kosten van de derde taxateur komen voor gezamenlijke rekening van de koper en de

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 20