Raadsvergadering 26 juni 1995 Agendapunt 10 Onderwerp Verkoop pand Dorpsstraat 73. Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, Zoals bekend mag worden verondersteld, bestaat er reeds enige tijd een verschil van inzicht tussen het college en de arts omtrent het feit of een verbouwing van de prak tijkruimte door en voor rekening van de gemeente, danwel van de arts dient te komen. Naar de mening van de arts dient het pand ingrijpend te worden verbouwd om het als artsenpraktijk te laten voldoen aan de eisen van deze tijd. Het college voelt er weinig voor de kosten van een ingrijpende verbouwing voor rekening van de gemeente te nemen. Vandaar dat het college in een bespreking met de arts heeft voorgesteld het pand in eigendom aan de arts over te dragen, waarmee deze kan instemmen. Wij stellen u dan ook voor het pand Dorpsstraat 73 in eigendom over te dragen aan de gemeente-arts voor een bedrag van 300.000,00 onder de volgende bedingen. Wanneer de arts het pand te zijner tijd van de hand wil doen en het pand voor wat betreft het praktijkgedeelte nog in onveranderde staat is, is hij verplicht dit eerst aan de gemeente aan te bieden voor een prijs die zal worden bepaald door de huidige overdrachtsprijs te vermenigvuldigen met het indexcijfer van de prijsontwikkeling in nieuwbouwwoningen. Wanneer de arts het praktijkgedeelte heeft verbouwd moet deze het pand aan de gemeente aanbieden voor een alsdan te taxeren prijs. Voorts zal een kettingboetebeding worden opgenomen, ter voorkoming dat het pand in de recreatieve sector zal terechtkomen. Wij stellen u voor tot verkoop van het pand Dorpsstraat 73 aan de gemeente-arts te besluiten middels vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit. Vlieland, 19 juni 1995. Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester Mr. B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 19