.aadvergadering 26 juni 1995 Agendapunt 9 Onderwerp Meerjarenraming subsidiëring monumenten Aan de leden van de raad van de gemeente Vlieland, Op grond van het Besluit rijkssubsidiëring restauratie monumenten (BRRM) is het elk jaar mogelijk een nieuwe budgetreservering aan te vragen. Gelet op de ingediende verzoeken is de behoefte voor een nieuw budget en dus een nieuwe aanvraag noodzakelijk. De aanvraag voor een budgetreservering dient voor 1 juli bij de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg te zijn ingediend. De behoefteraming die de basis vormt voor de nieuwe budgettoekenning is gebaseerd op globale ramingen voor die objecten waarvoor een voornemen tot restauratie door de eigenaar is uitgesproken. In de raming is tevens rekening gehouden met reeds uitgevoerde projecten waarvoor de subsidie wegens het ontbreken van budgetruimte nog niet is uitbetaald. In behoefteraming zijn opgenomen: de plannen voor de restauratie van het interieur van de Hervormde Kerk; de restauratie van het Tromp's Huys; de restauratie van een drietal panden in de Dorpsstraat; een aanvullende subsidie voor uitgevoerd meerwerk aan het Diaconiegebouw. Bovenvermelde plannen vergen een subsidie van f 729.854,00, rekening houdende met de reeds toegekende budgetten tot en met het jaar 2000 van f 328.474,00 betekent dit een behoefteraming voor het jaar 2000 van f 401.380,00. Duidelijk is nu al dat dit budget niet zal worden toegewezen, wij verwachten een subsidie van ca. f 67.000,00. De nu aangemelde restauratieplannen zullen dus bij een volledige uitvoering geruime tijd moeten wachten alvorens de gehele subsidie wordt uitbetaald. Om enige duidelijkheid en zekerheid te geven aan de aanvragers hebben wij hiervoor een jaarlijkse toedeling vastgesteld. Wij stellen u voor de bij de stukken ter inzage gelegde ontwerp-meerjarenraming en de daarbij behorende jaarlijkse toedeling vast te stellen. Vlieland, 15 juni 1995. Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester Mr. B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 17