Verklaring van Geen Bezwaar Berkenlaan 15. - nebruikseffecten Uitbreiding van het aantal bedden is voor de inkomenssituatie van betrokkenen van groot belang. Met de beoogde bebouwing is een verdubbeling van het aantal recreatieve bedden realiseerbaar. Het verlenen van vrijstelling heeft echter een onmiskenbaar effect op de recreatieve verhuur. Gezien de investering die ter realisatie van het bouwplan moet worden gepleegd, zal daarnaast een - nu niet in het geding zijnde - mogelijke opheffing van de met het bestemmingsplan strijdige situatie ver van huis raken. Aange zien heden echter geen sprake is van een beleid gericht op opheffing van de strijdige situatie, kan dit laatste geen doorslaggevend belang worden toegekend. De eerder genoemde strijdigheid met het stabilisatiebeleid, het gevolg van de bouw van een appartementenblok. achten wij van doorslaggevend belang, waaraan de bestaande gedoogsituatie geen afbreuk kan doen. - bebouwingseffecten De strijd met de bebouwingsbepalingen is aanzienlijk, waarbij wij met name gewicht toekennen aan de plaatsing van een gebouw dat zich qua vorm en functie weinig meer onderscheidt van het hoofdgebouw. Daarnaast achten wij een overschrijding van de toelaatbare oppervlakte van het hoofdgebouw niet billijk, aangezien elders deze bepaling ook wordt gehandhaafd. Verklaring van Geen Bezwaar Berkenlaan 17 - gebruikseffecten Met de aanbouw van de woonkamer wordt een duidelijk belang van de aanvrager gediend: verbetering van het comfort en de ruimte van het pand. Kwaliteit en kwaliteits verbetering staan bij de heer en mevrouw Tischmann hoog in het vaandel. In redelijk heid kan niet gesteld worden dat met het honoreren van dit bouwplan de strijdigheid met de gebruiksbepalingen van het bestemmingsplan wordt bevorderd. Dat geldt echter wel voor de bebouwingsbepalingen. - bebouwingseffecten Het overschrijden van de perceelgrens ten behoeve van dit bouwplan kan een aanzienlij ke precedentwerking hebben. Regelmatig komt het immers voor, dat iemand meerdere aan elkaar grenzende percelen in eigendom heeft. In die gevallen kan het een groot voordeel opleveren ten behoeve van een bebouwingsuitbreiding de perceelgrens te overschrijden. In de ruimtelijke ordening echter hangt zeer veel af van het perceel als eenheid. In de onderhavige situatie is dat zeker het geval, omdat het gehele perceel tevens het bestemmingsvlak vormt. De bebouwingsbepalingen met bijbehorende bestemmingsgrenzen en bebouwingsvlakken verliezen hun gezag indien het moet wijken voor het belang van de verbetering van het wooncomfort. Dat is temeer het geval gezien de precedentwerking die een vrijstelling in deze kan hebben. advies Op grond van het bovenstaande adviseren wij u in meerderheid conform het concept raadsbesluit de indieners van de bedenkingen te antwoorden overeenkomstig het gestelde onder punt 3 en te besluiten tot het niet aanvragen van een Verklaring van Geen Bezwaar bij Gedeputeerde Staten van Friesland, voor wat betreft beide verzoeken tot vrijstelling. 5

Raadsnotulen | 1995 | | pagina 15